УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день Світлого Христового Воскресіння віруючі столиці молилися в Києво-Печерській Лаврі разом із Предстоятелем Української Православної ЦерквиУ день Світлого Христового Воскресіння Предстоятель Української Православної Церкви очолив всенощне пасхальне богослужіння, яке відбулося на площі перед Свято-Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили: намісник Лаври архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київської Духовної академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також лаврське і академічне духовенство. В пасхальну ніч в Лаврі молилися десятки тисяч віруючих.

На богослужінні були присутні Президент України Віктор Ющенко, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, глава РНБО Раїса Богатирьова, голова Адміністрації Президента Віктор Балога, заступники мера м. Києва: Віталій Журавській, Олесь Довгий, Денис Басс; народні депутати: Віктор Янукович, Микола Азаров, Нестор Шуфрич, Ганна Герман, кандидати на пост столичного градоначальника: Василь Горбаль і Віталій Кличко, а також інші високопоставлені особи.

Пасхальне богослужіння розпочалося Хресною ходою навколо Успенського собору з Благодатним вогнем та іконою Воскресіння Христова. Після завершення ходи Предстоятель благословив віруючих свічками, засвіченими від Благодатного вогню, після чого архієпископ Павел зачитав послання Блаженнішого Феофіла III, Патріарха Святого Граду Єрусалиму і всієї Палестини до Блаженнішого Митрополита Київського Володимира, духовенства та всіх вірних чад УПЦ. Однією з особливостей Пасхального богослужіння є читання Євангельського пасхального зачала на декількох мовах.

У цю ніч за літургією Євангеліє прозвучало на грецькій, латинській, українській і церковнослов’янській мовах. Після закінчення Божественної літургії Блаженніший Владика здійснив освячення артоса, а також пасхальних пасок і яєць. При підготовці до святкової служби на площі був встановлений дерев'яний поміст, що служив місцем для вівтаря. Богослужіння озвучувалася за допомогою сучасної звукової апаратури; також площа була обладнана великим екраном, зображення на який подавалося з декількох камер, у тому числі, зі встановленої на спеціальному крані. З 24 години до 24 години 30 хвилин по першому каналу Національного радіо йшла пряма трансляція святкового богослужіння.
ФОТОЛЕТОПИСЬ

 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com