УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. На місці майбутнього Свято-Воскресенського кафедрального собору Блаженніший Митрополит Володимир звершив Пасхальну Вечірню27 квітня, в день Світлого Христового Воскресіння, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Пасхальну вечірню на площі перед дерев'яним храмом на честь Всіх святих комплексу кафедрального собору Воскресіння Христового міста Києва. Його Блаженству співслужили вікарні архієреї: намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородській Павел, ректор Київських духовних академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також благочинні та клірики Київської єпархії.

Перед початком богослужіння архієпископ Павел зачитав послання Блаженнішого Феофіла III, Патріарха Святого Граду Єрусалиму і всієї Палестини до Блаженнішого Митрополита Київського Володимира, духовенства і всіх вірних чад УПЦ, після чого Першосвятитель поблагословив прихожан свічками, засвіченими від Благодатного вогню. Під час богослужіння на Престолі лежало відроджене силами Української Православної Церкви Пересопницьке Євангеліє, як символ відродження нашого духовного життя, повернення до духовних традицій нашого народу.

Після закінчення вечірні Митрополит Володимир звернувся до присутніх із вітальним словом: «Не випадково Церква так урочисто відзначає цей день, це свято, тому що в ньому — уся сутність нашої віри, надії і любові, в ньому — свідчення істини, яку Христос висловив: „Я не помру і ви не помрете; де Я буду, там буде слуга Мій; віруючий в Мене, якщо помре — оживе”. Ось вона — істина, вистраждана досвідом Святої Церкви, мільйонів святих мучеників і подвижників віри та благочестя, які підтвердили ці слова Христа Спасителя, і в них для нас утіха, радість і надія. Подякуємо ж Милосердному Господу, Який дав нам ще раз в нашому житті пережити радість цього свята, і в цьому черпати для себе сили для зміцнення нашої немочі, нашого зцілення фізичного й духовного. Поздоровляючи всіх із цим святом, вітаю вас з першим престольним днем цього місця, на якому з Божою допомогою буде споруджено Кафедральний собор на честь Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа».

На богослужінні також були присутні відомі спортсмени, артисти та інші знаменитості, які прибули, щоб підтримати справу будівництва кафедрального собору, засвідчити свою готовність у сприянні цій справі та розділити радість свята. Серед них були олімпійські чемпіони: Лілія Подкопаєва, Яна Клочкова, Олег Лісогор, чемпіон світу з боксу Володимир Вірчис, співак Андрій Кравчук, музичний продюсер Ігор Ліхута, дует «Алібі», Олександра Кужель, Тимофій Нагорний та інші. Наостанок Архіпастир благословив усіх присутніх іконочками Воскресіння Христова.

Максим Сидоренко,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИС

 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com