УКР РУС ENG 
   

УКРАЇНА. З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви стартував святковий тур, присвячений святкуванню 1020-річчя Хрещення РусіЗ благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України стартував святковий тур, присвячений святкуванню 1020-річчя Хрещення Русі.

Про це оголосила на прес-конференції, що пройшла в Києво-Печерській Лаврі ініціатор святкування — Міжнародна громадська організація «День Хрещення Русі». Урочистості відбудуться в Україні, Росії, Білорусі та інших країнах. Зокрема вони охоплять 26 міст України.

За задумом організаторів захід повинен пройти в абсолютно новому форматі для нашої країни. Перш за все — це хресний хід із чудотворною Зимненською іконою Божої Матері, з мощами святого рівноапостольного князя Володимира і преподобного Агапіта Печерського, лікаря безмездного.

Концертна частина туру носить місіонерський і культурно-просвітницький характер. Це не фестиваль і не рок-концерт в загальному розумінні цих термінів. Мета, яку поставили перед учасниками і організаторами турне — це, з одного боку, досягти гармонійного поєднання музики і мистецтва із словом проповіді: в кожному місті на сцені виступатимуть місіонери і богослови з Росії та України. Відкривати концерти буде відеозвернення Блаженнішого Владимира, Митрополита Київського і всієї України, а також вітання правлячих архієреїв в кожній з областей. Ця картина буде доповнена мультимедійними постановками: на великих відеомоніторах буде проілюстрована історія Хрещення Русі, заснована на літописі св. Димитрія Ростовського, змодельована в 3D-анімації фахівцями україно-російської групи компаній «Стар-Медіа» і компанії «Бабич-дизайн». З іншого боку — досягти гармонійного поєднання сучасного мистецтва з хоровим і народним співом (в турі братиме участь народний український колектив «Гетьман», а відкриватимуть концерти в кожному місті будуть церковні єпархіальні хори).

Все це покликане ще раз нагадати про наші глибинні корені духовної і історичної єдності. Поверх політичних пристрастей і поза будь-якою кон'юнктурою.

Поставивши перед собою мету — утвердити традицію щорічного святкування Дня Хрещення Русі в країнах слов'янської співдружності, громадська організація «День Хрещення Русі» відзначає позитивну оцінку такої ініціативи з боку глав держав України й Росії і має надію на те, що найближчим часом це свято зможе вийти на державний рівень, стати чистим від політики, від комерції, істинно народним торжеством, історичним символом, орієнтиром нашої слов'янської спільності та єдності. Адже саме з Київської купелі почалася історія духовного розвитку, культури і державності слов'янських народів.

Учасниками святкових заходів будуть Юрій Шевчук (група «ДДТ»), Олег Карамазов (група «Брати Карамазови»), Олег Собчук (група С.К.А.Й.), диякон Андрій Кураєв (РПЦ), протоієрей Андрій Ткачов (УПЦ), Юрій Молчанов (МОО «День Хрещення Русі»), Василь Горбаль («УКРГАЗБАНК»), Олексій Омельяненко (МОО «День Хрещення Русі»).

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com