УКР РУС ENG 
   

пресс-конференцияСьогодні, 14 жовтня в інформаційному агенстві УНІАН відбулася прес-конференція "Підсумки зустрічі Предстоятелів Помісних Православних Церков та перспективи відновлення єдності українського Православ я".
З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира на запитання представників національних ЗМІ відповіли прес-секретар Предстоятеля УПЦ протоієрей Георгій Коваленко та голова Відділу зовнішніх церковних зв язків архімандрит Кирил (Говорун).
На початку зустрічі протоієрей Георгій коротко розповів журналістам про зустріч Предстоятелів Помісних Православних Церков, що відбулося 10-12 жовтня 2008 року у Свято-Георгієвському соборі на Фанарі (місто Стамбул, Туреччина).
На зібрання був запрошений і взяв у ньому участь Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир та делегація Української Православної Церкви.

Зустріч Предстоятелів Православних Церков проходила в рамках року святого апостола Павла та була присвячена обговоренню як внутрішніх проблем Православної Церкви, так і проблемам сучасного світу. Головною темою зустрічі стало питання єдності Православної Церкви. Про це говорив у своєму виступі на зібранні Предстоятелів Всесвятіший Константинопольський Патріарх Варфоломій.

Кульмінацією зібрання та свідченням єдності Православного світу стала спільна Літургія в неділю 12 жовтня у Свято-Георгієвському патріаршому храмі на Фанарі. Богослужіння очолив Вселенський Патріарх Варфоломій. Йому співслужили Предстоятелі Православних Церков, глави делегацій Церков, а також Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир.
Як підсумок братнього богословського і літургійного спілкування було прийняте Послання Предстоятелів Православних Церков.


Далі архімандрит Кирил розповів про значення послання предстоятелів і взагалі цієї зустріч . вся повнота з бралася для того, щоб продемонструвати свою  дн сть, а також, щоб донести до сусп льства важлив  реч . Результатом зустр ч  стало коммун ке, робота над яким тривала п д час переговор в. До складу п дготовчо  групи ув йшли представники дек лькох православних церков.
Також отець Кирил б льш докладно зупинився на документ . В н назвав документ потужним, адже в н торка ться основних актуальних питань, що хвилюють сьогодн  сусп льство. В н процитував м сце послання про духовну кризу сучасного сусп льства.
Проводиться важлива думка  дност  людства,   для того, щоб люди були  дин  м ж собою, вони мають п дтримувати т сний звязок з Творцем.
В кожн ц рел г     так  зсади, завдяки яким люди можуть перебувати в мир  м ж собою.
Йошлося в зверненн    про економ чну кризу. "Зловжевання природн ми ресурсами без ор ентац   на духовн  засади   призводить до кризи". Б дн сть також досягла драмотизму,    диний зас б подолання ц    книги   сол дарн сть. Також говорилося   про еколог чну кризу.
На думку отця Кирила, воно актуальне   для укра ни.   воно ма  бути розповсюджен  серед наших сп вв тчизн ик в.

Йшла мова там   про розколи. Подолати це на думку предстоятел в можна шляхом правильного ставлення до понять нац ональн сть та  нше. Предстоятел  наголошують, що все в нас ма  будуватися на основ  ч ткого канон чного порядку.

В н також сказав про перспективи, зокрема про п дготовку всеправославних консультац   для проведення Всеправославного собору. Церква довго йде до цього.

Послання   вказ вником, як нам рухатися дал .

Отець Георг й сказав про те, що БМВ звернувся до предстоятел в   передав вс м учасникам звернення в д священного синоду, де попросив на основ  соборност  допомогти вир шити проблеми укра нського православя.
В н наголосив, що цю проблему можна вир шити лише соборним розумом ус х православних церквов.
БЬВ розпов в про те, чим   УПЦ сьогодн , а також про те, як  диалоги сьогодн  проводяться на церквоному р вн .

В н попросив п дтримки у справ  подолання церковних розкол в в Укра н .
В н назвав неприйнятним зас б обь днання православ я шляхом створення паралельних юриздикц й.

Отець Георг й наголосив, що вже зараз   позитивн  в дгуки на ц  звернення з боку КП та УАПЦ. Прес-секретар висловив спод вання, що такая  дн сть не дозволить б ля церковним силам спекулювати на р зност  п дход в.

Також в н сказав, що вселенський патр арх продемонстрував шанобливе ставлення до бьв. Те, що в н сп вслужив ус м, говорить про визнання нашого статусу.
Прес-секретар закливав журнал ст в до б льш т сно  сп впрац , так щоб цурква мала можлив сть донести свою думку до сусп льства   зм  брали участь у цьому.

Отець Кирил сказав, що зустр ч на Фанар  -   продовженням урочистостей  з нагоди 1020-л ття. константиноп льц  дякували за те, все так гарно було орган зовано у Кие в . Це да  нам спод вання на позитивне вир шення укр питання.

В н наголосив, що п д час ц    зустр ч  не були вир шен  укр питання. Але важливо, що ц  питання були поставлен . Тепер це не д алог лише м ж двома предстоятелями та церквами, а справа всеправославна.

Ма  також бути всеправославний д алог з владою.Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com