УКР РУС ENG 
   

Звернення Блаженнішого Митрополита Володимира з нагоди 65-ї річниці визволення Києва від німецько-фашистських загарбниківЗвернення Предстоятеля Української Православної Церкви
з нагоди 65-ї річниці визволення Києва
від німецько-фашистських загарбників
 
Дорогі співвітчизники!

За свою багатовікову історію Київ декілька разів знищувався майже повністю. Але якщо про жорстокість та звірства монголо-татар, польсько-литовських загарбників або, навіть, власних давньоруських князів ми дізнаємося з літописів та книжок, то нині ще живі ті, хто бачив і пережив руйнацію Києва під час Другої світової війни.

І, як завжди, непоправними були не втрати будинків чи пам’яток архітектури, а насамперед людські життя, які забрала війна. Сотні тисяч киян були евакуйовані, потрапили у полон, були вивезені на примусові роботи, спалені живцем і розстріляні у концтаборах. Наприкінці окупації у місті, населення якого до війни сягало майже мільйона, залишилося близько 180 тисяч мешканців.

Тому сьогоднішній день — це насамперед день жалоби. Це день молитви за упокій душ безневинно вбитих, а також день молитви за тих, хто виконав євангельський заповіт: «Немає більше від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ін. 15, 13).

Цього дня не хочеться говорити про чергову річницю, бо саме бажання звільнити Київ «до річниці» забрало життя понад 400 тисяч солдатів і командирів Радянської армії, які загинули під час визволення міста.

Сьогодні ми молимося за упокій душ спочилих рабів Божих вождів і воїнів, які загинули на полі брані, померли від ран або відійшли до Господа за ці 65 років. Водночас ми молимося, щоб Господь подовжив життя живим учасникам тих героїчних подій і свідкам тих лихих часів. Ми вдячні їм усім і просимо дітей та онуків героїв бути гідними пам’яті загиблих і уважними до проблем живих.

6 листопада 2008 року.

 
† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com