УКР РУС ENG 
   

15.07.2006. КИЇВ. Віруючі провели ікону з часткою Живоносного Древа Хреста ГосподньогоЗ 5 по 15 липня щодня у Свято-Хрестовоздвиженському храмі в Києво-Печерській Лаврі півмільйона  людей змогли вшанувати визначну святиню православного світу - ікону з часткою Живоносного Древа Хреста Господнього.

Щодня до Живоносного Древа підходили віряни, черга з яких досягала декілька сотень метрів. Багато з тих, хто прийшов до монастиря, розповідали про дивовижні явища, що вже сталися біля святині. Зокрема, говорили про зцілення 4-місячної дівчинки, яку мама принесла в середу, 12 липня, до Києво-Печерської Лаври, щоб прикласти її до ікони з часткою Животворящого Древа.

У субботу, 15 липня, православні віруючі проводжали велику святиню.

Вранці Блаженніший Митрополит Володимир звершив молебень перед іконою з часткою Живоносного Хреста Господнього на площі перед Ближніми печерами Києво-Печерської Лаври. Співслужили Предстоятелю Української Православної Церкви митрополит Вострийский Тимофій, намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел з братією обителі.

Під час богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до присутніх з повчальним словом. «Сьогодні ми проводжаємо велику святиню, яка прибула до нас з Єрусалима, - сказав він. - Знаряддя ганебної страти Господь Ісус Христос освятив Своїм стражданням і Своєю Кров'ю, зробивши його знаряддям нашого спасіння. Хрест став жертовником, на якому було принесено всесвітню спокутувальну жертву. Хрест є видимим висловленням вірувань християнства, найкоротшим символом віри. Під цим знаменням перемоги проходить усе життя християнина. Якщо християнин зазнає поразки, то це тому, що він забув своє знамено, споганив його, роблячи справи гріха і зла з хрестом на грудях. Християнин повинен узяти своє знамено, підняти його й освятити ним своє життя».

Після закінчення молебню насельники Лаври у супроводі тисяч паломників під церковні співи та урочистий передзвін пройшли хресним ходом до виходу з обителі. Звідти святиню доставили до аеропорту «Бориспіль».  Блаженніший Митрополит Володимир щиро подякував делегації Єрусалимської Православної Церкви за надану віруючим України можливість вклонитися найвеличнішій святині світового православ'я.

«Ми завжди раді бачити вас і вірних вашої святої Церкви на землі, якою своїми ногами ходив Господь наш Ісус Христос. Я залишаю матір міст руських з враженнями, які, я впевнений, допомагатимуть мені у найскладніші моменти життя», - сказав митрополит Вострийский Тимофій. Він також подякував Блаженнішому Митрополиту Володимиру і наміснику Лаври архієпископу Вишгородському Павлу за гостинність і ті радісні дні, які він провів у стінах стародавньої обителі. Він пообіцяв, що розповість Святійшому Патріарху Феофілу III про дивовижні зцілення, які відбувалися перед святинею, про стометрові черги, пламену віру і щиру надію, з якою православні українці підходили до ікони рівноапостольних царів Костянтина та Єлени. 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com