УКР РУС ENG 
   

21.08.2006. ОДЕСА. В Українській Православній Церкві - новий єпископЗа Божественною літургією в Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси в суботу, 19 серпня, у день свята Преображення Господнього, відбулася архієрейська хіротонія. Блаженніший Митрополит Володимир, у співслужінні дванадцятьох архієреїв з України, Казахстану й Молдови, возвів у єпископський сан намісника Одеського Свято-Успенського чоловічого монастиря архімандрита Олексія (Гроху), який став вікарним архієреєм Одеської єпархії з титулом Білгород-Дністровський.

«Великою радістю для мене стала звістка про те, що моя єпископська хіротонія звершиться в рідному для мого серця Свято-Успенському Патріаршому монастирі, з яким тісно пов'язане все моє життя, - сказав архімандрит Олексій під час наречення в єпископа напередодні, 18 серпня. - Тут я прийняв чернечий постриг, робив перші кроки на своєму чернечому шляху. І, нарешті, тут - в обителі Успіння Божої Матері - Господь благословив мене протягом семи років нести високий і почесний послух намісника. За цей прекрасний і змістовний період мого життя сталося багато важливого для мене. Я ніколи не жалкував про те, що обрав чернецтво».

Під час вручення новопоставленому єпископу архієрейського жезла Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до нього зі словом настанови. «Ти став продовжувачем апостольського служіння в час, коли пастирі повинні бути по-особливому мудрими та мужніми, - зокрема сказав Предстоятель. - Тож ти маєш дякувати Богові за те, що Він дарував тобі добрих помічників і мудрих наставників. Бажаю тобі завжди з радістю духовною згадувати день єпископської хіротонії. Також ніколи не забувай поминати перед Престолом Божим тих людей, які сьогодні молилися за тебе».

Після хіротонії єпископ Олексій закликав своє перше архієрейське благословення на присутніх за богослужінням. Цього дня до Свято-Успенського кафедрального собору привітати владику прийшли священики єпархії, викладачі та студенти Одеської духовної семінарії, намісники й насельники інших монастирів регіону.

Біографія владики досить яскрава. До прийняття чернечого постригу в 1992 році він закінчив Дніпропетровське медичне училище й отримав кваліфікацію фельдшера; має також економічну освіту. Водночас навчався у Дніпропетровському державному університеті та Одеській духовній семінарії. А після Московської духовної академії, яку закінчив 1999 року, він навчався в Одеській національній юридичній академії. У 2005 році отримав кваліфікацію юриста.

У 1992 році прийшов до Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря. 20 грудня того ж року митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел постриг його в чернецтво з ім'ям Олексій (на честь Олексія, Митрополита Московського і всієї Русі, чудотворця).

3 січня 1993 року митрополит Агафангел висвятив ченця Олексія в сан ієродиякона, а 7 січня - ієромонаха. Того ж року, на прохання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Патріарх Олександрійський і всієї Африки Парфеній возвів його в сан ігумена.

10 жовтня 1994 року майбутній владика був призначений проректором Одеської духовної семінарії та викладачем Старого й Нового Завітів у перших класах. У 1999 році, з благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, голови навчального комітету при Священному Синоді УПЦ, почав викладати канонічне право в четвертих класах.

У 1995 році митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел у Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці за Божественною літургією возвів отця Олексія в сан архімандрита. У 1997 році його було призначено благочинним монастирів Одеської єпархії, в 1998-му - настоятелем храму в ім’я св. муч. Адріана та Наталії (Одеса), що на Французькому бульварі. У 1999 році рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви призначено намісником Свято-Успенського Одеського Патріаршого чоловічого монастиря.

У 2000 році Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви, нагородив архімандрита Олексія правом носіння другого хреста за богослужінням.   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com