УКР РУС ENG 
   

13.09.2006. КИЇВ. Керуючий справами УПЦ звернувся до керівництва державного підприємства «Преса» з проханням про включення «Церковної (православної) газети» до «Каталогу видань України на 2007 рік»Сьогодні, 13 вересня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан направив листа на ім'я директора державного підприємтсва по розповсюдженню періодичних видань «Преса» Валерія Герасименка лист (за № 1130) з проханням включити офіційний друкований орган Української Православної Церкви до «Каталогу видань України на 2007 рік».

«Церковна (православна) газета» видається з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та є офіційним друкованим органом Української Православної Церкви, - говориться у зверненні. - Вона стала першим масовим виданням, в якому за сімдесят років атеїстичного режиму з'явилося живе слово Церкви, звернене до людей. На сьогодні це двомовний інформаційно-просвітницький тижневик, що виходить накладом 60 тисяч екземплярів.

Окрім офіційної позиції Церкви стосовно найважливіших подій загальнодержавного та світового значення, на сторінках газети можна знайти хроніку архіпастирського служіння Предстоятеля Української Православної Церкви, офіційні церковні документи, звернення Священного Синоду до перших осіб держави та українського народу, новини про життя православних парафій з різних регіонів України, цікаві статті, компетентні коментарі, інтерв'ю з авторитетними архієреями та священнослужителями, а також з видатними громадськими, культурними і політичними діячами; анонси найцікавіших подій не лише внутрішньоцерковного життя, але й суспільства.

За п'ятнадцять років незалежності в управлінні Українська Православна Церква, на жаль, так і не отримала статусу юридичної особи, проте його мають громади, монастирі й синодальні відділи. Це дає змогу нам, архієреям, священнослужителям і мирянам, брати активну участь у житті суспільства в цілому і нашої держави зокрема. За роки незалежності соціальна, благодійна, місіонерська та просвітницька діяльність Української Православної Церкви стала в очах мільйонів людей свідченням великих можливостей і авторитету Церкви.

Одним з найважливіших на сьогодні складників цієї діяльності є інформаційно-просвітницька робота, зокрема видання «Церковної (православної) газети».

Через відсутність у Церкви статусу юридичної особи співробітники редакції тривалий час не могли зібрати всі папери, необхідні для включення газети до «Каталогу видань України». Це вдалося зробити лише зараз, проте термін подання документів до державного підприємства по розповсюдженню періодичних видань «Преса» закінчився.

Валерію Вікторовичу, оформити передплату на перше півріччя 2007 року нам вкрай необхідно, адже це сприятиме збільшенню читацької аудиторії «Церковної газети». На жаль, своїми силами ми можемо розповсюдити її лише в обласних центрах країни. Таким чином, тисячі православних віруючих у провінційних містах і селах залишаються поза повсякденним життям Української Православної Церкви. Навіть один день такого інформаційного вакууму завдає великої шкоди, якщо враховувати те, що новини про життя Церкви ніде, крім церковних видань, теле- й радіопрограм, не подаються.

Вельмишановний Валеріє Вікторовичу, звертаюся до Вас з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира з проханням допомогти православним журналістам у включенні «Церковної (православної) газети» до «Каталогу видань України на 2007 рік» (I-е півріччя)».
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com