УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. 20 січня відбудеться церемонія, присвячена друку першого аркуша факсимільного видання Пересопницького Євангелія



У 2007 році Київська Митрополія Української Православної Церкви спільно з Національною Академією Наук України започаткувала програму відродження Пересопницького Євангелія, однієї з найцінніших духовних пам'яток, що стала національним символом нашої Держави; Книги, на якій  Президенти України присягають на вірність своєму народові.

Ініціатива факсимільного видання Пересопницького Євангелія вже підтримана тими, хто вважає за необхідне прилучитися до духовного просвітництва нашого народу й посприяти донесенню Слова Божого до сердець співвітчизників, бо тільки за умови національного усвідомлення історичного та культурного надбання нашої Держави можливі стабільний розвиток і щасливе майбутнє України. 

Усі етапи факсимільного відтворення рукопису, процес його реставрації та наукові дані, які отримані при вивченні і відновленні його текстів, будуть викладені в академічному виданні, присвяченому істо­рії Пересопницького Євангелія. 

Факсимільні екземпляри Книги будуть вручені відповідно до іменних сертифікатів у дні святкування 1020-річчя Хрещення Руси.


20 січня відбудеться церемонія, присвячена друку першого аркуша факсимільного видання Пересопницького Євангелія.

В урочистому заході приймуть участь:

- Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир

- Президент НАН України Патон Б.Е.

- Преосвященніший Антоній, єпископ Бориспільський, ректор Київської духовної академії

- Преосвященніший Лука, єпископ Васильківський, вікарій Київської Митрополії

- ігуменя Серафима (Шевчик), настоятелька Одеського Свято-Архангело-Михайлівського монастиря

- академік НАНУ А.С. Оніщенко, директор Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського;

- Член-кореспондент НАНУ Л.А. Дубровина, директор Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського

Запрошення отримали депутати Верховної Ради, міністри, екс-президенти України, посли іноземних держав в Україні, провідні діячі науки, культури, а також перші меценати проекту.

Орієнтовний регламент заходу:  

12:15-12:20 - акредитація журналистів. Зустріч журналістів біля пам'ятника воінам-афганцям (вул.. Січневого повстання, 29, зупинка міськ. транспорту). Від'їзд до місця проведення заходу - м. Буча, вул. Кірова, буд. 2ж,  Видавничий Дім «АДЕФ-Україна».

14:00 - зустріч Блаженнішого Митрополита Володимира. Молебен на початок доброї справи - друку першого листа Пересопницького Євангелія.

14:35 - вручення іменних сертифікатів меценатам факсимільного видання та реставрації Пересопницького Євангелія. Знайомство з процесом друку факсимільного видання Першокниги.

14:50 - Вручення Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Митрополитом  Володимиром Президенту НАН України Патону Б.Е.  першого чеку на реставрацію Пересопницького Євангелія.

15:00 - фуршет.

За додатковою інформацією і по питаннях акредитації звертайтеся до менеджера проекту Сергія Ковбасюка за телефоном: 8 (050) 387-22-12.









Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная Церковь



Обратная связь: presschurch@gmail.com