УКР РУС ENG 
   

У Києво-Печерській Лаврі відкрилася виставка, присвячена 90-річчю від дня мученицької кончини Митрополита Київського і Галицького Володимира (Богоявленського)У четвер, 7 лютого, в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври відбулася меморіальна акція, присвячена 90-річчю від дня мученицької кончини Митрополита Київського і Галицького Володимира (Богоявленського).

У відкритті виставки взяли участь як представники духовенства Української Православної Церкви, так і відомі політичні та громадські діячі. Зокрема на заході Церкву представляли: Блаженніший Митрополит Володимир, архієпископи Рівненський і Острозький Варфоломій, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, єпископи Бориспільський Антоній, Сумський і Охтирський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр, а також настоятелька Одеського Свято-Архангело-Михайлівського монастиря ігуменя Серафима (Шевчик), клірики Київської єпархії.

Акція розпочалася молебнем до священномученика Володимира та усіх новомучеників. Його відслужив собор духовенства.

Офіційну частину акції відкрила ігуменя Серафима. У вступному слові вона сказала: «ХХ-те століття поклало на вівтар Божий мільйони новомучеників та сповідників. І першим серед тих, хто постраждав від безбожної більшовицької влади, був саме Київський Митрополит Володимир. І саме на цих пагорбах, на цій святій київській землі, що колись принесла усьому нашому світові світло хрещення, пролилася мученицька кров. Сьогодні виповнюється 90 років з того дня, коли Митрополит Київський Володимир (Богоявленський) був страшенно закатований, сплюндрований, а потім і розстріляний біля брами Києво-Печерської Лаври. Але перед смертю він благословляв своїх мучителів, як робив це Господь наш Ісус Христос».

Після цього до присутніх звернувся Блаженніший Митрополит Володимир.

«Шановні друзі! Сьогоднішній день не є днем жалоби, - сказав він. - Цього дня було започатковано найстрашніше гоніння і знищення, яке вилилося у розстріл і плюндрування Митрополита Володимира (Богоявленського). Сьогодні віра Православна торжествує, бо має ще безліч святих новомучеників. Церква радіє нині, що на мучениках, на крові мучеників вона заснована і спочиває, радіє з того приводу, що ніхто не може перемогти непереможеного, ніхто не може перемогти те, що сталося і що продовжується сьогодні. І мученики сьогодні мають особливу благодать - молитися за нас Богу. Можна сказати «Слава Богу!» за те, що Господь попустив для нашої користі, для нашого очищення, для нашого освячення, «Слава Богу!» за те, що показав знову, що Він Дивний во святих Своїх. Вічна пам'ять усім тим святим новомученикам, яких Церква донині збирає, канонізує, пише їм служби, молитвослов'я, молиться перед ними, як це робили древні християни, в катакомбах звершували Божественну літургію. Ми віримо, що Бог завжди живий, віримо, що Він - Бог не тільки мертвих, але й живих, і будемо дякувати Йому за те, що через цю страшну трагедію, через святих новомучеників на нас виливається благодать Господня».

Далі слово було надане відомому історику, академіку НАНУ Петру Толочку, який сказав наступне:

«На крутих зламах історії так вийшло, що ми завжди зустрічаємося з постатями величними і постатями, які носили і носять ім'я Володимир. Володимиром Великим - коли Русь ставала на інші цивілізаційні основи, запозичувала від Візантії християнство. Митрополитом Володимиром, який був оборонцем православної віри у ті тяжкі несамовиті революційні часи і який наклав головою, - коли також вирішувалося питання збереження канонічного Православ'я. І сьогодні ми маємо Митрополита Володимира, який також стоїть на обороні нашої неперервної цивілізаційної ідентичності. І мені здається, що доти, доки наша Українська Православна Церква, яка започаткована в тих глибинах Київської Русі, матиме таких подвижників віри, якими були Володимир Великий і Митрополит Володимир (Богоявленський), роковини смерті якого ми відзначаємо, і поки в нас є Блаженніший Митрополит Володимир, я думаю, наша віра буде стояти міцно і буде рости і множитись на багато років уперед».

Також перед присутніми виступив народний депутат України Андрій Деркач, який подякував Предстоятелю за ті добрі труди і справи, завдяки яким «натовп на Україні перетворюється на православний народ і все більше сповідує православну віру».

Після цього слово мали: колекціонер Олексій Євгенович Шереметьєв, який надав свої цінні експонати для виставки, депутат Київради, керівник депутатської комісії з охорони здоров'я Ольга Богомолець.

Після закінчення офіційної частини присутні мали змогу оглянути експозицію виставки, на якій були представлені: ікона з часткою мощей священномученика Володимира, його архієрейське облачення кінця ХІХ сторіччя, прижиттєві фотографії, твори, написані ієрархом і багато іншого. Слід зазначити, що вагома частина експонатів надана Блаженнішим Митрополитом Володимиром із його особистої колекції.

Максим Сидоренко
ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com