УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-ВАРШАВА. Розпочався візит Блаженнішого Митрополита Володимира до Польської Православної ЦерквиПриводом для візиту стало присудження Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру ступеня почесного доктора Богословської християнської академії у Варшаві.

Увечері, 16 лютого, в супроводі ректора Київських духовних академії та семінарії єпископа Бориспільського Антонія, секретаря Предстоятеля єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра та співробітника Київської Митрополії ігумена Кирила (Говоруна) в міжнародному аеропорту Варшави Предстоятеля Української Православної Церкви зустрічали Предстоятель Польської Православної Церкви Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща пан О.Ф. Моцик, єпископ Семятицький Георгій, духовенство Польської Православної Церкви.

Предстоятель Польської Православної Церкви запросив гостей з України на святкову вечерю, під час якої Блаженніший Митрополит Володимир подарував Блаженнішому Митрополиту Савві панагію.

Уранці, 17 лютого, в кафедральному соборі в ім'я святої Марії Магдалини два Предстоятелі у співслужінні ієрархів Польської та Української Православних Церков звершили Божественну літургію, очолив яку Блаженніший Митрополит Володимир. З числа польських архієреїв Владиці співслужили архієпископи Лодзинський і Познанський Сімон, Люблінський і Холмський Авель, єпископи Бєльський Григорій, Семятицький Георгій і Петроковський Паїсій. За Літургією молилися також Посол України в Польщі з дружиною і співробітники Посольства України.

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Савва привітав Блаженнішого Митрополита Володимира.

«Серед різноманітних випробувань Ви є адамант, об який розбивається діло сатани, намагаючись порушити гармонію життя українського народу. Своїм духовним багатством, спокоєм і дипломатичною поведінкою Ви вносите в український народ спокій, пошану та рівновагу. Завдяки Вам Церква зберігає канонічну стабільність та єдність. В Україні Ви є хранителем віри та вірності традиції», - зазначив Предстоятель Польської Православної Церкви, подарувавши Блаженнішому Митрополитові Володимиру Ченстоховську ікону Божої Матері. Також гостям із України Предстоятель Польської Православної Церкви вручив ордени святої рівноапостольної Марії Магдалини: Блаженнішому Митрополиту Володимиру - І ступеня, єпископам Антонію і Олександру - ІІ ступеня, а ігумену Кирилу - ІІІ ступеня.

Блаженніший Митрополит Володимир подякував за привітання, подарунок та нагороди. У відповідь він подарував Блаженнішому Митрополиту Савві ікону святителя Феодосія Чернігівського.

Під час урочистого обіду після Божественної літургії Блаженніший Митрополит Савва побажав Українській Православній Церкві миру та подолання усіх розділень.

Посол України в своєму слові зазначив, що візит Блаженнішого Митрополита Володимира - це свято не лише для двох Церков, але й для двох народів і держав. Адже приїзд Блаженнішого Владики - це струмок, який вливається в ріку українсько-польських відносин. Він також подякував Блаженнішому Савві за пастирську опіку православної української діаспори в Польщі.

Серед гостей були присутні: ректор Християнської богословської академії у Варшаві єпископ Віктор Височанський і директор Департаменту в справах релігій Міністерства внутрішніх справ Республіки Польща пан Збігнев Філіпковський.

Увечері того ж дня Предстоятель Української Православної Церкви разом зі супутниками був запрошений до парафії преподобного Іоана Лествичника, де на його честь була влаштована вечеря.

На церковному цвинтарі Предстоятелі двох Церков разом помолилися про упокій душ спочилих Предстоятелів Польської Православної Церкви - Блаженніших Митрополитів Діонісія і Василія.

Ігумен Кирил (Говорун)

ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com