УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-ВАРШАВА. Предстоятелю Української Православної Церкви присуджено звання почесного доктора Християнської богословської академіїУ понеділок, 18 лютого, відбулась урочиста церемонія присвоєння Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру ступеня почесного доктора Християнської богословської академії у Варшаві.

Урочистості пройшли в приміщенні академії в присутності академічного сенату, єпископату Польської Православної Церкви на чолі з її Предстоятелем, представників уряду Польщі, дипломатичного корпусу, навчальних закладів.

Урочиста церемонія розпочалась внесенням штандарту академії, після чого були виконані гімни Польщі й України. Засідання відкрив Ректор академії, старокатолицький єпископ Віктор Височанський. Слово мав також проректор, отець Маріан Бендза, який оголосив рішення сенату академії про присудження наукового ступеню.

Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва проголосив урочисту лаудацію, зупинившись на біографічних даних Блаженнішого Митрополита Володимира, а також дав оцінку його внеску в розвиток Православної Церкви і богослов'я.

«Предстоятель Української Православної Церкви зберіг стабільність у канонічній Церкві, не піддався політичній кон'юнктурі, не допустив пролиття крові. Дякуючи цьому Блаженніший Владика став моральним авторитетом для народу України. У час дуже важких політичних і церковних обставин Митрополит Володимир зміг зберегти єдність канонічної Церкви, і це є найбільша його заслуга», - зазначено у тексті промови.

Свої рецензії представили директор Екуменічного інституту при Люблінському католицькому університеті професор, отець Леонард Горка і проректор Християнської богословської академії у Варшаві професор, отець Маріан Бендза. Після цього Предстоятель Польської Православної Церкви зачитав латиною, вручивши Блаженнішому Митрополиту Володимиру грамоту про присвоєння почесного ступеня доктора академії. Далі, за традицією, хор виконав гімн «Gaude Mater Polonia».

Потім слово мав Блаженніший Митрополит Володимир. Владика зачитав свою інавгураційну промову на тему «Українська Православна Церква: сьогодення і перспективи».

Після цього слово було надано послу України в Республіці Польща панові Олександру Моцику, який від імені української держави привітав Предстоятеля Української Православної Церкви з високим званням. Від імені Республіки Польща Блаженнішого Митрополита привітав заступник міністра іноземних справ країни пан Ян Борковскі.

Від Римо-католицької Церкви із вітальним словом виступив голова комісії з питань екуменічного діалогу Конференції єпископів Польщі єпископ Тадеуш Пікус. Від імені Української Православної Церкви Її Предстоятеля привітав єпископ Бориспільський Антоній. На завершення церемонії прозвучав студентський гімн «Gaudeamus igitur» з винесенням академічного штандарту.

Ввечері посол України в Республіці Польща дав урочистий прийом на честь Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України. На заході були присутні посли Російської Федерації, Білорусі, Казахстану, Грузії, Вірменії, консул Австрії, секретар Посольства Кіпра.

Під час прийому пан Олександр Моцик виголосив промову, в якій підкреслив роль Блаженнішого Митрополита Володимира та очолюваної ним Церкви у розбудові українського суспільства та зміцненні зв'язків між польським та українським народами.

Ігумен Кирил (Говорун)

ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com