УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир відкрив виставку художньо-прикладної творчості осіб, засуджених до позбавлення воліБагато чого нового відкрили для себе журналісти, військовослужбовці, народні депутати і просто парафіяни Свято-Покровського храму при Головному військовому шпиталі, яких запросили співробітники Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України 22 лютого - на відкриття виставки робіт художньо-прикладної творчості осіб, засуджених до позбавлення волі. Не дуже часто можна побачити ікони і різдвяні вертепи, хрести і картини, вироблені руками людей, яких суспільство усунуло за злочини в місця «не столь отдаленные». За сприяння Державного департаменту України з питань виконання покарань тут зібрали близько 200 художніх виробів з релігійної тематики, що були виготовлені руками засуджених майже з усіх українських установ виконання покарань.

Надав благословення на проведення виставки і відкрив її Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, який подякував керівному складу Держдепартаменту з питань виконання покарань на чолі з його головою Василем Кощинцем за сприяння і підтримку духовно-пастирській роботі в місцях позбавлення волі.

За підсумками взаємодії з Держдепартаментом з питань виконання покарань Предстоятель Української Православної Церкви удостоїв церковних нагород голову кримінально-виконавчої служби України - орденом преподобного Нестора Літописця ІІ ступеня і двох начальників провідних управлінь орденами преподобного Іллі Муромця.

У свою чергу Василь Кощинець висловив подяку за високу церковну нагороду і поінформував, що сьогодні в кожній установі кримінально виконавчої системи діє храм, каплиця або молитовна кімната і майже не існує перешкод для спілкування засуджених із священнослужителями і проведення богослужінь. «На цій виставці презентуються кращі роботи, які було відібрано і надіслано до головного управління Державного департаменту України з питань виконання покарань з територіальних управлінь Держдепартаменту, її учасниками стали майже 700 засуджених» - сказав Василь Кощинець.

На відкриття анонсованої події завітали також представники християнських конфесій, зокрема, виставку відвідав голова Міжнародної комісії Католицької душпастирської опіки в Європі диякон Пітер Ганс Ехтемаєр з Німеччини. Реверентний отець Пітер Ехтемаєр із зацікавленістю оглянув експонати виставки і зауважив, що «більшість цих робіт радо сприйняли б на подібних виставках-аукціонах, що регулярно проводяться в європейських країнах задля привернення уваги суспільства до найзнедоленіших прошарків, до яких належать і засуджені».

На завершенні урочистої події співробітник Синодального військового відділу диякон Віктор Яценко надав присутнім журналістам інформаційну довідку про стан духовно-пастирської роботи серед засуджених до позбавлення волі. На сьогодні в установах кримінально-виконавчої системи утримується 149, 7 тис. осіб, серед яких 1453 засуджених до довічного ув'язнення. В установах діє 65 храмів, як окремі споруди, решту складають храми і каплиці, обладнані в приміщеннях установи.

Оглянути виставку можна, завітавши до Свято-Покровського храму при ГВКГ МО України Головному військовому госпіталі, інсталяція буде діяти до початку Великого посту, після чого співробітники Синодального відділу, згідно домовленості з Держдепартаментом з питань виконання покарань, передадуть експонати до дитячих будинків, інтернатів та інших дошкільних установ.

Інформаційна служба Синодального відділу
по взаємодії зі Збройними Силами
та іншими військовими формуваннями України


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com