УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Розпочалася благодійна акція «Свічка доброго серця»Напередодні Великого Посту розпочалася щорічна акція «Свічка доброго серця», що проводиться з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України відділом благодійності та соціального служіння при Священному Синоді УПЦ спільно з Київською Митрополією.

З метою залучення молоді до цього, у п'ятницю, 7 березня, в актовому залі Києво-Печерської Лаври відбулася зустріч організаторів із молодими людьми, які бажають допомогти Церкві. У заході взяли участь голова відділу благодійності та соціального служіння при Священному Синоді УПЦ архідиякон Сергій Косовський, його заступник протодиякон Іоан Віденко та представник Міжнародного благодійного фонду «Кафедральний собор Воскресіння Христового» Олена Резникова.

На початку зустрічі отець Сергій привітав присутніх, які зібралися цього дня в Лаврі, подякував волонтерам, які брали участь у попередніх акціях та розповів про цьогорічний захід і головні завдання, що ставляться перед організаторами.

Олена Миколаївна, у свою чергу, більш детально розповіла про проект будівництва кафедрального собору Київських Митрополитів, про ті установи, що діятимуть при ньому, про плани щодо залучення молодих кадрів до співпраці у рамках проекту. Вона також зазначила, що вже у вересні цього року планується розпочати риття котловану під фундамент собору; висловила сподівання, що за п'ять років всі бажаючі матимуть можливість разом із Блаженнішим Митрополитом Володимиром переступити поріг новозбудованої споруди.

Наприкінці зустрічі молоді добровольці заповнили анкети - так почалася їхня діяльність з організації благодійної акції «Свічка доброго серця».

У рамках заходу планується біля храмів, монастирів і просто на вулицях розповсюджувати буклети про соціальну діяльність Церкви та продавати акційні свічки. Виручені кошти підуть на надання допомоги парафіям, при яких діють соціально-благодійні заклади (будинки для людей похилого віку, дитячі притулки, реабілітаційні центри, благодійні їдальні).

Для порівняння відзначимо, що в минулому році в межах акції було реалізовано близько 8 тисяч свічок, а цього року таку кількість вже було взято на реалізацію одним лише Святошинським благочинним округом Київської єпархії. Загальна кількість виготовлених свічок - близько 100 тисяч.

Акція проводиться вже третій рік. Наприклад, у 2006 році було зібрано близько 100 тисяч гривень. Ці кошти передано до п'яти церковних будинків для людей похилого віку, що знаходяться в різних областях України. Відмінністю цьогорічної акції буде те, що частина вилучених коштів піде на будівництво кафедрального собору на честь Воскресіння Христового - головного храму Української Православної Церкви, зокрема, на соціальну частину проекту, оскільки окрім собору також буде зведений великий духовно-просвітницький центр, у якому будуть діяти різні служби по допомозі кожній людині.

Ці кошти будуть передані Блаженнішим Митрополитом Володимиром організаторам будівництва влітку цього року, під час урочистостей, присвячених 1020-річчю Хрещення Русі.

Максим Сидоренко

ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com