УКР РУС ENG 
   

БІЛА ЦЕРКВА. Блаженніший Митрополит Володимир освятив місце під будівництво пам’ятника святому благовірному князеві Ярославу МудромуУ суботу, 8 березня, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Білоцерківську єпархію, зокрема, її друге кафедральне місто -  Богуслав, де звершив чин освячення каменя та місця під будівництво пам'ятника його засновнику, святому благовірному князю Ярославу Мудрому.

На в'їзді до старовинного міста, якому в минулому році виповнилось 975 років, Першосвятителя зустріли архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан та міський голова Ігор Никоненко.

По завершенні чину освячення, Митрополит Володимир звернувся до віруючих із словами настанови.

«Сьогодні Господь зібрав нас на цьому святому місці, щоб піднести молитву, подякувати Йому за всі Його великі благодіяння, - сказав зокрема Блаженніший Владика. - Ми прославляємо святих угодників, за молитвами яких, Господь терпить нас. Ви щасливі, що живете в місті, яке своєю назвою постійно підносить хвалу Богові. Нехай же Господь почує сьогодні нашу недостойну молитву і пошле з неба Своє благословення, щоб в Церкві був мир, а в державі спокій; щоб Господь допомагав усім нам прийти в розум істини, досягти спасіння, що являється головною метою нашого перебування на землі.

Вітаю вас також, шановні, із наступаючим Великим постом. Дай Боже провести його у доброму душевному настрої та отримати прощення своїх гріхів, щоб світло і радісно зустріти велике свято Воскресіння Христового. Молитвами засновника вашого міста, благовірного князя Ярослава Мудрого, нехай Господь усіх вас благословляє, укріпляє і спасає на віки вічні».

У свою чергу архієпископ Митрофан відповів Блаженнішому Митрополиту Володимиру подячним словом.

«Сьогодні щаслива Богуславська земля, тому що приймає Вас як дорого нашого Архіпастиря, Першосвятителя, - відзначив правлячий архієрей Білоцерківської єпархії. - Дозвольте вам, Ваше Блаженство, подякувати за ту радість, яку ви принесли спілкуванням з нашою паствою. Бажаємо, щоб Милосердний Господь по молитвам Божої Матері, святого князя Ярослава Мудрого укріпив ваші сили, духовні і тілесні, щоб довгі роки ви право правили слово Божественної Істини, наставляли нас, молилися за нас. Нехай Господь береже Вас на многая та благая літа».

Від імені мешканців міста Блаженнішого Митрополита Володимира привітав його голова Ігор Никоненко. Він також подякував високому гостеві за візит і освячення місця, де в найближчому майбутньому постане пам'ятник святому благовірному князю Ярославу Мудрому.

Насамкінець, Предстоятеля Української Православної Церкви та усіх тих, хто зібрався цього дня на центральній площі міста, привітала церковними піснеспівами хорова капела імені Олександра Кошиця.

За словами одного із співавторів проекту пам'ятника, заслуженого художника України Євгена Безніска, роботу над створенням постаменту планують завершити вже до дня пам'яті рівноапостольного князя Володимира, а у сам день свята його має відкрити Президент України Віктор Ющенко. Висота пам'ятника князю Ярославу Мудрому разом із постаментом його становитиме близько трьох метрів. Його виготовлять із бронзи у вигляді частини саркофагу Ярослава Мудрого.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники

ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com