УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день пам'яті сорока мучеників Севастійських Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Свято-Введенському монастиріУ суботу, 22 березня, у день пам'яті сорока мучеників Севастійських Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі столиці. Його Блаженству співслужили секретар Предстоятеля єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, намісник обителі архімандрит Даміан (Давидов) і насельники монастиря у священному сані.

Перед початком богослужіння Блаженніший Владика приклався до найбільш відомої та шанованої святині монастиря, ікони Пресвятої Богородиці «Призри на смирення».

Від імені Митрополита Володимира єпископ Олександр привітав намісника, братію та парафіян зі святом, а також із днем пам'яті засновниці Свято-Введенського монастиря черниці Димитри.

Черниця Димитра (Матрона Олександрівна Єгорова) народилася в Силістрії (Болгарія) у 1810 році. Після загибелі чоловіка, капітана Єгорова, в 1856 році вона переїхала до Києва й оселилася на Печерську. Протягом багатьох років вона скуповувала прилеглі будинки, і до 1876 року в її володінні опинився майже цілий квартал, у якому вона планувала розмістити громаду. Свій намір про створення громади Матрона Олександрівна Єгорова виклала в духівниці, складеній у Санкт-Петербурзі.

Однак їй не судилося побачити результати своєї справи, що полягала в остаточному облаштуванні й освяченні Введенського храму в головному будинку громади. Вона померла 22 березня 1878 року в Санкт-Петербурзі, таємно прийнявши перед смертю чернечий постриг з ім'ям Димитра, і була тимчасово похована в Олександро-Невській Лаврі. Нині гробниця матінки Димитри перебуває в нижньому храмі монастиря на честь святого великомученика Димитрія Солунського.

Максим Сидоренко
Фото послушника Василія Узуна
ФОТОЛЕТОПИСЬ


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com