УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир мав зустріч із представниками Ради земляцтв областей України у столиціУ середу, 9 квітня, в резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви, що у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, відбулася зустріч Блаженнішого Митрополита Володимира з представниками Ради земляцтв областей України у столиці. На заході також були присутні ректор Київських духовних шкіл єпископ Бориспільський Антоній та секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.

На початку зустрічі Його Блаженству були представлені керівники земляцтв, які живуть і працюють у Києві та надана інформація про їх громадську і благодійну діяльність.

Після цього Архіпастир звернувся до гостей із промовою. «Нас радує таке широке представництво і думаю, що ця організація солідна та стоїть на варті нашого національної, громадянської і церковної єдності, бо сила в єднанні – так було і так завжди буде. У нас є цілий ряд можливостей цю єдність не тільки оберігати, а примножувати, перш за все, своєю поведінкою та життям», — зокрема сказав він.

Також Першосвятитель відзначив церковними нагородами керівників деяких регіональних земляцьких осередків. Серед них: голова Донецької асоціації Віктор Ляшко — нагороджений орденом рівноапостольного князя Володимира, Данило Кудельчук (Волинське земляцтво) — орденом преподобного Нестора Літописця, Марина Бурмака (Полтавське) — орденом святої праведної Анни, Михайло Гап’юк (Тернопільське) — орденом преподобного Іллі Муромця, Володимир Романюк (Одеське) — орденом преподобного Іллі Муромця.

Гості подякували Блаженнішому Владиці за високі нагороди, а Предстоятель, у свою чергу, привітав їх і побажав успіхів у майбутніх трудах.

На згадку про зустріч від ради керівників земляцтв Блаженнішому Митрополитові Володимиру подарували примірник богослужбового Євангелія, оклад для якого виготовили студенти одного з художніх інститутів — на титульній сторінці свої підписи поставили усі присутні керівники. Митрополит Київський і всієї України запевнив, що ця книга посяде гідне місце в музеї Київських духовних академії і семінарії, який планується відкрити найближчим часом.

Після обміну думками сторони підписали меморандум, задекларувавши свою підтримку державотворчих процесів, що здійснюються усіма гілками влади, а також зусиль, спрямованих на дійове об'єднання всіх народностей України, її духовний розвиток та зміцнення.

Також гості отримали з рук Предстоятеля іконочки Пресвятої Трійці та книги «Чому розкольницькі угруповання в Україні називаються неканонічними» єпископа Олександра (Драбинко) і видання порталу «Православіє в Україні» «Українська Православна Церква. Літопис. Рік із життя — 2006».

Земляцький рух на Україні зародився в середині 90-х років минулого століття. Сьогодні в Києві зареєстровано 26 громадських земляцьких об’єднань, а кожне з них налічує від однієї до кількох тисяч представників.

Максим Сидоренко
Фото Костянтина Дмитренка

 
ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com