УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир висловив підтримку Польській Православній Церкві з приводу інциденту, що стався під час зустрічі президентів Леха Качиньського та Віктора ЮщенкоПід час зустрічі, 14 квітня, у Варшаві Президента Польщі Леха Качиньського з Президентом України Віктором Ющенко, делегація Польської Православної Церкви, яка була запрошена на цей захід, демонстративно покинула зал під час виступу глави польської держави. Причиною таких дій стало те, що під час протокольного представлення гостей не були згадані представники Польської Православної Церкви, в той час як представники Римо-католицької та Греко-католицької церков були згадані поіменно.

До складу делегації Польської Православної Церкви входили: архіепископ Люблінський і Холмський Авель, єпископ Семятичський Георгій, протоієрей Мар’ян Бендза, глава православного ординаріату Війська Польського.

З огляду на це Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир надіслав Блаженнішому Митрополиту Варшавському і всієї Польщі Савві листа наступного змісту:

ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ
БЛАЖЕННІШОМУ САВВІ
МИТРОПОЛИТУ ВАРШАВСЬКОМУ І ВСІЄЇ ПОЛЬЩІ
 
Ваше Блаженство!

З прикрістю дізналися ми про неприємний інцидент з представниками Польської Православної Церкви, який стався 14 квітня поточного року під час зустрічі з Президентом України в президентському палаці у Варшаві, коли офіційні представники польської держави, свідомо чи несвідомо, не згадали православних ієрархів, які були присутні під час церемонії. Особливо дивує той факт, що подібні речі можуть мати місце в демократичній та правовій державі, яка гарантує рівне та неупереджене ставлення до всіх конфесій.

Ваше Блаженство! Висловлюємо нашу підтримку братній Польській Православній Церкві та розділяємо Ваше схвилювання. Сподіваємося, що державна влада Вашої країни зробить належні висновки і подібні інциденти більше не повторюватимуться.
 
З любов’ю у Христі та братньою підтримкою,
 
†Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви
ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com