УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулася прес-конференція, присвячена початку Всеукраїнського туру з нагоди святкування 1020-річчя Хрещення РусіУ вівторок, 29 квітня, концертом у Житомирі стартував Всеукраїнський концертний тур, присвячений до Дня святкування 1020-річчя Хрещення Русі. У зв'язку з цим у резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви, що у Свято-Успенської Києво-Печерській Лаврі, відбулася прес-конференція.

У ній взяли участь Блаженніший Митрополит Володимир, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків архімандрит Кирил (Говорун), протоієрей Андрій Ткачов, диякон Андрій Кураєв, члени Міжнародної організації «День хрещення Русі»: духовний керівник - архімандрит Ісаакій (Андронік), Юрій Молчанов, Олексій Омельяненко, президент УКРГАЗБАНКа Василь Горбаль, а також музиканти: Олег Карамазов (група «Брати Карамазовы»), Юрій Шевчук (група «ДДТ»), Олег Собчук (група «С.К.А.Й»). Перед початком прес-конференції Митрополит Володимир привітав її учасників і журналістів зі святом Великодня й благословив іконочками Воскресіння Христового.

Предстоятель УПЦ також відкрив захід вступним словом. «Користуючись нагодою, хочу сердечно привітати вас із найбільшим і урочистим святом нашої Святої Православної Церкви — Воскресінням Господа Ісуса Христа.

Влітку цього року ми збираємося в Матері міст руських, щоб відсвяткувати 1020-річчя від дня хрещення Київської Русі у водах нашого Йордану — Дніпра. Ми попросили Святійшого Патріарха Московського й всієї Русі Алексія ІІ відвідати Україну й очолити урочисті заходи, на що Святійший дав згоду. Те, що всі ви сьогодні прийшли сюди, засвідчує вашу зацікавленість до цієї дати, яка має беззаперечне історичне значення. Ми даємо благословення нашої Церкви на початок хресного ходу, що пройде через всю Україну, і сподіваємося, що це стане чудовою проповіддю Воскресіння Христового, і сутності нашої віри», — сказав Архіпастир.

Один з організаторів Всеукраїнського концертного туру Юрій Молчанов більш докладно розповів присутнім про проведення святкових заходів.

«Ми одержали благословення Блаженнейшего Митрополита Володимира на початок нашого туру — хресного ходу, присвяченого 1020-річчю Хрещення Русі, — відзначив він. — Захід відбудеться по всій Україні, у двадцяти шести містах, включаючи Київ. Потім, дасть Бог, ми відвідаємо Росію й Білорусь. Тур проходитиме в оригінальному форматі. З одного боку, це буде церковний хресний хід з мощами святого рівноапостольного князя Володимира й інших святинь. З іншого — це концертний тур. Але не рок-концерт у стандартному розумінні цього слова, а урочистий захід за участю груп «ДДТ», «Брати Карамазови», «С.К.А.Й». У турі візьмуть участь народні творчі колективи, а також місіонери й богослови. Останні зможуть скористатися тим, що ми зберемо на площах досить велику кількість людей, і проголосити проповідь, якої сьогодні так не вистачає нашим співвітчизникам. Ми вважаємо, що такий формат святкування дозволить досягти гармонічного єднання, як сучасного мистецтва, так і народного. Ми спробуємо мистецтво об'єднати зі словом проповіді священнослужителів».

За словами Юрія Молчанова, головна мета туру — вкотре підкреслити наше глибоке історичне й духовне коріння слов'ян, і те, що відбулося 1020 років тому, по суті, поклавши початок державному створенню тих країн, які ми сьогодні знаємо, як Україна, Росія, Білорусь.

Також присутні на зустрічі музиканти розповіли гостям про свої концертні програми, з якими вони будуть виступати під час туру. На завершення відбулася бесіда учасників прес-конференції з журналістами.
ФОТОЛЕТОПИСЬ


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com