УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Українська Православна Церква відзначила 16-річчя Харківського Архієрейського СоборуУ вівторок, 27 травня, у день святкування 16-річчя Харківського Архієрейського Собору й обрання Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира, у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври була звершена Божественна літургія.

Богослужіння очолив Митрополит Київський і всієї України Володимир. Його Блаженству співслужили митрополити: Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Донецький і Маріупольський Іларіон, архієпископи: Хустський і Виноградівський Марк, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Запорізький і Мелітопольський Василій, Білогородський Миколай, Миколаївський і Вознесенський Питирим, Львівський і Галицький Августин, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Ізюмський Онуфрій, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Полтавський і Миргородський Филип, а також єпископи: Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Бориспільський Антоній, Горлівський і Слов'янський Митрофан, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Яготинський Серафим, Кременчуцький і Лубенський Євлогій, Переяслав-Хмельницький Олександр, Уманський і Звенигородський Антоній.

Під час богослужіння Архіпастир возніс молитви про заспокоєння душ спочилих ієрархів нашої Церкви.
Після Літургії до Блаженнішого Владики від імені єпископів, які співслужили йому, звернувся митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

«Шістнадцять років тому на Харківському Архієрейському Соборі Ви були обрані Предстоятелем Української Православної Церкви, і впродовж усього цього часу Ви стоїте біля керма, очолюєте нашу Церкву, приймаєте на себе всі її радості та скорботи, ― відзначив він. – І цього дня ми вдячні Господу й Вам за це служіння, за Ваші молитви. Хочеться побажати Вам міцного здоров'я, щоб Господь давав Вам і мудрість, і бадьорість духу, і силу нести це служіння, керувати Церквою ще багато-багато літ».

У свою чергу Митрополит Володимир подякував усім за спільні молитви й коротко розповів про події, які відбувалися в Харкові шістнадцять років тому.

«Сердечно дякую вам за молитви, які ми сьогодні разом вознесли. Цей день у новій історії нашої Церкви особливий і знаменний ― 16 років тому в Харкові відбувся Архієрейський Собор, Собор доленосний, який ухвалив рішення й урятував Церкву від ще страшніших потрясінь, від ще більших розколів, які могли б бути», ― відзначив Предстоятель нашої Церкви.

Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com