УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день Святої Трійці Блаженніший Митрополит Володимир у присутності керівництва держави звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської ЛавриУ неділю, 15 червня, у день вшанування Святої Трійці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію та Вечірню на площі перед Свято-Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Йому співслужили: намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київських духовних академії та семінарії єпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також братія монастиря та викладачі духовних шкіл у священному сані.

За святковим богослужінням також молилися: Президент України Віктор Ющенко, голова РНБО Раїса Богатирьова, спікер Верховної Ради України Арсеній Яценюк, крім того, низка народних депутатів, серед яких: Віктор Янукович, Микола Азаров, Василь Горбаль і Анна Герман.

В архіпастирському слові під час богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир розповів віруючим про свято П’ятидесятниці.

«Перш ніж вознестися на небеса, Христос заповідав учням повернутися до Єрусалима і залишатися в місті доти, поки ті не отримають сили від Бога, — сказав зокрема Предстоятель. — Так, Ісус пообіцяв, що вони приймуть Духа Святого, про Якого Він говорив протягом Свого життя.

Це пророцтво збулося на апостолах на п'ятдесятий день після Пасхи, тобто на десятий день після Вознесіння Христа. У зв'язку з цією подією в день П'ятидесятниці Церква славословить і шанує Пресвяту Трійцю. Таким чином, П'ятидесятниця — це свято Пресвятої Трійці і початок благодатного служіння Церкви».

За Літургією Первосвятитель висвятив у сан священника помічника проректора КДАіС з виховної роботи ієродиякона Олексія (Коваля).

Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир звершив традиційне для цього дня освячення зелених гілочок і привітав віруючих зі святом Трійці, після чого до присутніх звернувся Президент України.

«Свята П'ятидесятниця — це народження Церкви Христової, слово Істини, про Яку говорили апостоли, — відзначив Глава держави. — На них зійшов Дух Святий, давши кожному народу найбільш виразний вияв Божої благодаті — свою власну мову.

Наша стародавня земля від часів святого апостола Андрія Первозванного є невичерпним духовним джерелом Христової віри, в якому переплетені витоки любові до Бога, Батьківщини, до історії, мови та звичаїв українського народу».

Після цього Блаженніший Митрополит Володимир і Віктор Ющенко разом із супроводжуючими особами відвідали виставку, присвячену 900-річчю надбрамного Свято-Троїцького храму Києво-Печерської Лаври. Експозиція щодня відкрита для шанувальників церковної історії у Свято-Успенському соборі.

Насамкінець перші особи держави відвідали храм-ювіляр.

Однією з особливостей сьогоднішнього богослужіння є те, що під час нього читаються коліннопреклонні молитви, складені в IV столітті святителем Василієм Великим.

На свято Трійці прийнято прикрашати храми та помешкання травою, квітами й гілками дерев. Так святкувала П’ятидесятницю Церква Старозавітна. Новозавітна також зберегла цей звичай, надавши йому нового значення: тепер молода зелень і квіти не лише символізують принесення Богу зачатків весни, а й саму Церкву Христову, крім того, вказують на оновлення людей Духом Святим.

Напередодні свята, 14 червня, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Всеношну у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Максим Сидоренко,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com