УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир відвідав урочистості, присвячені друку першої в Україні ікони для незрячих людейУ вівторок, 15 липня, відбувся захід, присвячений друку першої в Україні ікони для незрячих людей. Урочистий захід відбувся у виробничому центрі Видавничого Дому «АДЕФ-Україна», що в місті Буча, Київської області.

У заході взяли участь: Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, керівник Сектора духовно-просвітницьких проектів УПЦ архімандрит Феодосій (Снігірьов), представники Міністерств охорони здоров'я та освіти України, заступник голови центрального Правління Товариства сліпих України Олександр Осадчий, директор республіканського Будинку звукозапису і друку Товариства сліпих України Петро Омельчук, Директор Центральної столичної спеціалізованої бібліотеки для сліпих і слабозрячих імені М. Островського Юрій Вишняков, директор «АДЕФ-Україна» Ігор Шпак та інші.

Захід розпочався циклом вступних промов, який зокрема, розпочав архімандрит Феодосій (Снігірьов), розповівши про сьогоднішню подію та її велике значення: «Те, що так багато наших співвітчизників позбавлені можливості осягнення цього світу за допомогою зору не повинно ставати завадою в пізнанні ними цього світу, а особливо в пізнанні вічних духовних цінностей Євангелія, у пізнанні батьківської Православної віри».

Після цього отець Феодосій запросив до слова Блаженнішого Митрополита Володимира.

«Сьогодні особливий день, ми переживаємо особливі відчуття — друк першої ікони для сліпих, яка допоможе їм вдивитися в світ християнства, в світ духовного життя. Я вітаю вас усіх із цим днем, який залишиться у нашій пам’яті як акція милосердя. Нехай молитвами святого рівноапостольного князя Володимира Бог благословить кожного із нас».

Далі Первосвятитель відслужив молебень на всяку добру справу.

Кульмінацією заходу став друк першої ікони для незрячих, до якої першим приклався Предстоятель нашої Церкви. Після того, як ікони із зображенням святого рівноапостольного князя Володимира пройшли всі стадії друку, Блаженніший Владика освятив перші 10 тисяч екземплярів (доречі таким великим накладом друкується вперше в світі). На іконі відображено святого рівноапостольного князя Володимира, оскільки цей угодник Божий вважається покровителем незрячих. Ці іконі відрізняються від звичайних образів тим, що, в першу чергу, вони призначені як для людей незрячих, так і для людей із частковим зором, оскільки кольоровий образ святого князя підкреслений його рельєфним доповненням, а у верхній частині ікона підписана шрифтом Брайля. Також до кожної ікони додається анотація, надрукована шрифтом Брайля, у якій стисло розповідається про святі образи взагалі та про ікону князя Володимира зокрема, а наприкінці приводиться молитва до хрестителя Русі. Всього заплановано виготовити близько 40 тисяч таких ікон — для кожного незрячого українця, оскільки саме така кількість людей з вадами зору проживають у нашій державі.

Дана подія відбувається з нагоди святкування 1020-річчя Хрещення Русі та у рамках благодійного Марафону «Незриме світло віри», організатором якого виступає Сектор духовно-просвітницьких проектів УПЦ. Також в рамках цього марафону кожна спеціалізована бібліотека для сліпих людей буде безкоштовно укомплектована аудіоматеріалами православної літератури. Це, насамперед, Святе Письмо, тлумачення Святого Письма, житія святих, молитвослови духовна література.

Максим Сидоренко,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

Фото Максима Брусники

 
ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com