УКР РУС ENG 
   

У день святкування Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської ЛавриУ четвер, 14 серпня, у день святкування Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього, Предстоятель Української Православної Церкви у співслужінні намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла та насельників обителі звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором монастиря.

Наприкінці богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир освятив принесені віруючими мед і квіти. Освячення меду цього дня є благословенням вживати його з нового збору.

Напередодні ввечері, Архіпастир очолив вечірнє богослужіння в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври, особливістю якого є винесення на середину храму Хреста Господнього для поклоніння духовенства та віруючих.

Сьогоднішнє свято у народі має ще такі назви: перший або медовий Спас, Спас на воді або Мокрий Спас.
Також цього дня Церква вшановує пам’ять старозавітних мучеників Маккавеїв (166 р. до Р.Х.).

Крім того, 14 серпня розпочався Успенський піст. Він продовжується усього два тижні (до свята Успіння Пресвятої Богородиці), але за своєю строгістю прирівнюється до Великого.

Фото Костянтина Дмитрієнка
 
ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com