УКР РУС ENG 
   

КОНОТОП. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди прославлення у лику святих Глинських старців15-16 серпня у Різдва Пресвятої Богородиці чоловічому ставропігійному монастирі Глинська пустинь (селище Соснівка Глухівського району Сумської області) відбулися урочистості з нагоди прославлення тринадцяти Глинських старців, причисленних до лику місцевошанованих святих.

Так, у суботу, 16 серпня, священноархімандрит обителі Митрополит Київський і всієї України Володимир очолив Божественну літургію на площі монастиря. Його Блаженству співслужили: архієпископи Рівненський і Острозький Варфоломій, Херсонський і Таврійський Іоанн, намісник обителі архієпископ Конотопський і Глухівський Лука, єпископи Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Олександрійський і Світловодський Пантелеімон, Бердянський і Приморський Єлисей, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Сумський і Охтирський Іларій, секретар Предстоятеля УПЦ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також духовенство єпархії та насельники монастиря в священному сані.

За богослужінням відбувся чин прославлення у лику святих Глинських старців. Під час церемонії була відправлена остання панахида за подвижниками, після чого архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій оголосив рішення Священного Синоду УПЦ від 8 травня 2008 року (журнал засідання №37) про причислення до лику місцевошанованих святих подвижників благочестя, які подвизалися в Різдва Пресвятої Богородиці Глинській пустині: ігумена Філарета (Данилевського), схиархімандрита Іліодора (Голованицького), схиархімандрита Іоанникія (Гомолка), схиархімандрита Серафима (Амеліна), архімандрита Інокентія (Степанова), ієросхимонаха Василія (Кішкіна) ієросхимонаха Макарія (Шарова), схимонаха Луку (Швеця), схимонаха Архипа (Шестакова), схимонаха Євфимія (Любимченка), монаха Феодота (Левченка), монаха Мартирія (Кириченка), монаха Досифея (Колченкова).

Після цього єпископ Сумський і Охтирський Іларій зачитав невеличкі витримки із житій кожного з тринадцяти преподобних. Насамкінець, були проспівані тропарь, кондак та величання Собору преподобних старців, після чого Первосвятитель разом із співслужащим духовенством вклонився мощам святих.

Звертаючись до присутніх із архіпастирським словом, Предстоятель Української Православної Церкви розповів про цю подію та її значення для віруючих:

«Ми прославили перед Господом угодників Божих, які в різний час подвизалися тут, у Глиньській пустині. Нині Свята Церква через наще недостоїнство явним, видимим актом причислила їх до небесної громади святих угодників Божих. І тому ми маємо нових молитвенників, на яких покладаємо тепер наші надії».

А напередодні, 15 серпня, Блаженніший Митрополит Володимир відвідав подвор’є Глинської пустині, що знаходиться у місті Глухові. Тут вихованці художніх гуртків духовно-просвітительського центру, що діє при подвор’ї продемонстрували гостям невеличкі театральні постанови.

Максим Сидоренко,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

Фото Костянтина Дмитрієнка

 
ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com