УКР РУС ENG 
   

КРИМ. Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Керченське благочиння Сімферопольської єпархіїУ вівторок, 26 серпня, в останній день візиту до Сімферопольської єпархії, Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Керченський благочинний округ.

В аеропорту міста Керч Першосвятителя зустрічали митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, голова Верховної Ради АР Крим Анатолій Гриценко, голова Ради міністрів Автономії Віктор Плакида, духовенство та віруючі.

Предстоятель прийняв запрошення голови Верховної Ради Автономної республіки Крим і відвідав його батьківщину ― село Чистопілля Ленінського району, де звершив чин освячення храму в ім’я Хрестителя Русі святого рівноапостольного князя Володимира.

Його Блаженству співслужили: митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, намісник Різдва Пресвятої Богородиці Глинської пустині архієпископ Конотопський і Глухівський Лука, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також клірики благочиння.

Після освячення Блаженніший Владика звернувся до віруючих із повчальним словом. «Милістю Божою ми з вами взяли участь у священнодійстві, яке засвідчує нашу віру, прикрашає наш релігійний фон і допомагає нам разом збиратися в Христі Ісусі, ― сказав Першосвятитель. ― Храм Божий ― це місце особливої присутності Господньої. І ми повинні приходити сюди, щоб бути добрішими, чистішими, світлішими; приносити тут покаяння й молитися Спасителю, покладаючи на Нього велику надію».

Вручаючи церковні нагороди тим, хто потрудився у справі зведення храму, Митрополит Володимир зокрема відзначив: «Те, що цю церкву освячено в рік святкування 1020-річчя Хрещення Русі, ― це ваш гідний внесок в історію нашої вітчизняної святості, у справу хрещення нас, грішних, у Дніпрі-Йордані».

Цього дня були нагороджені: орденом рівноапостольного князя Володимира ― голова Верховної Ради Кримської Автономії Анатолій Гриценко, який є ініціатором будівництва й головним ктитором храму; орденами преподобного Нестора Літописця ― голова Ради міністрів Автономії Віктор Плакида та президент будівельної фірми «Консоль» Володимир Константинов.

Також Митрополит Володимир і Анатолій Гриценко подарували громаді ікони небесного заступника храму ― рівноапостольного князя Володимира.

Насамкінець Архіпастир благословив священнослужителів і парафіян іконками Хрещення Київської Русі.

Свято-Володимирський храм відновлений на руїнах старої церкви, освяченої в ім’я святого князя Володимира. Спочатку громада була заснована в ім’я великомученика Георгія Побідоносця, але пізніше, після вивчення наявних архівів і виявлення відомостей про зруйнований храм, було ухвалено рішення відновити й освятити його саме в ім’я князя Володимира. Перша церква була освячена в 1888 році, під час святкування 900-річчя Хрещення Київської Русі. Символічно, що через 120 років, у рік святкування 1020-річчя Хрещення Русі, святиня була відновлена після руйнування й знову освячена.
Зараз ведуться розписи храмових стін. Незабаром планується встановлення нового іконостасу.

Максим Сидоренко,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

Фото Костянтина Дмитренка

 
ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com