УКР РУС ENG 
   

Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди прославлення у лику святих сімнадцяти преподобномучеників МгарськихУ суботу, 30 серпня, у Спасо-Преображенському Мгарському чоловічому монастирі (селище Мгар Лубенського району Полтавської області) відбулися урочистості з нагоди прославлення сімнадцяти Мгарських преподобномучеників, причислених до лику місцевошанованих святих.

Зранку на в’їзді до Полтавської області Предстоятеля Української Православної Церкви зустрічали архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, єпископ Кременчуцький і Лубенський Євлогій, духовенство та віруючі.

Потім Архіпастир направився до обителі, де звершив Божественну літургію та чин прославлення Мгарських святих.

Його Блаженству співслужили: митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, архієпископи: Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Черкаський і Канівський Софроній, Білгородський і Старооскольський Іоанн, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Ізюмський Онуфрій, Полтавський і Миргородський Филип, Конотопський і Глухівський Лука, єпископи: Туровський і Мозирський Стефан, Бориспільський Антоній, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Сумський і Охтирський Іларій, Кременчуцький і Лубенський Євлогій, Новокаховський і Бериславський Іоасаф, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також духовенство єпархії.

За богослужінням відбувся чин прославлення у лику святих Мгарських старців. За мучениками була відправлена остання панахида, після чого архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем оголосив рішення Священного Синоду УПЦ від 8 травня 2008 року (журнал засідання № 36) про причислення до лику місцевошанованих святих Полтавської єпархії насельників Мгарського монастиря, які постраждали в роки гонінь на Святу Церкву: ігумена Амвросія, ієромонахів: Аркадія, Іоанникія, Іони, Іосифа, Никанора, Афанасія, Феофана, Серапіона, Нікострата, ієродиякона Іуліана, монахів: Іоанникія, Германа, Назарія, Парфенія, Потапія, Доримедонта.

Після цього архієпископ Полтавський і Миргородський Филип зачитав житіє преподобномучеників. Насамкінець, під час співу тропаря, кондака святим, із алтаря була винесена ікона Собору преподобномучеників Мгарських, до якої спочатку приложився Блаженніший Митрополит Володимир, а потім архієреї, священики та віруючі.

Звертаючись до присутніх із архіпастирським словом, Предстоятель Української Православної Церкви розповів про мучеників, які особливо виділяються з усього сонму святих угодників Божих: «Прославляючи мучеників, ми споглядаємо Божественну любов, яка не дозволяє остаточно охопити нас гріховною пітьмою. Ми благоговіємо перед сонмом мучеників, страстотерпців, сповідників, які предстоять перед Престолом Божим і моляться за наш багатостраждальний народ».

Після богослужіння Митрополит Володимир благословив віруючих і окропив їх святою водою.

Максим Сидоренко,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

Фото Максима Брусники

 
ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com