УКР РУС ENG 
   

Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди початку нового навчального року в Київських духовних академії і семінаріїДень знань у Київських духовних школах розпочався Божественною літургією, яку в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив ректор академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній у співслужінні професорів і викладачів у священному сані.

Після богослужіння було освячено будівлю гуртожитку для студентів Академії (корпус Лаври № 55). Це пов'язано з капітальним ремонтом, який проводився на літніх канікулах. Чин освячення звершив ректор КДАіС єпископ Бориспільський Антоній. Він звернувся до присутніх з такими словами: «Уже стало доброю традицією на початку навчального року освячувати щось нове, відремонтоване, відновлене: торік це був адміністративний корпус, цього року ― гуртожиток Академії». Також владика ректор висловив вдячність усім тим, чиїми зусиллями було відновлено корпус.

Після цього викладачі та студенти на чолі з владикою Антонієм направилися до Хрестовоздвиженського храму. Тут біля раки з мощами преподобного Нестора Літописця Блаженніший Митрополит Володимир відслужив молебень на початок нового навчального року.

Його Блаженству співслужили єпископ Бориспільський Антоній і секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр. За богослужінням також молилися архієпископ Львівський і Галицький Августин і єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней.

Вітаючи благочестиве зібрання з початком нового навчального року, Архіпастир звернувся до присутніх із повчальним словом: «Нести послух священнослужителя досить непросто. Цього не достатньо просто хотіти, потрібно докладати величезних зусиль. На священику лежить значний обсяг пастирської діяльності. Це і вчення, і проповідь, і звершення Святих Христових Таїнств, це турбота про храм, про всіх парафіян і про окремих особистостей. Підготувати себе до священицького служіння ― це завдання й обов'язок для нас, наставників, і для тих, хто вперше переступив поріг Святої Лаври, і навіть для тих, хто вже не один рік тут навчається».

По завершенні богослужіння викладачі та студенти одержали благословення на труди й навчання в новому навчальному році від Предстоятеля Української Православної Церкви.

Після молебню в актовому залі Київської духовної академії (корпус Лаври № 45) відбувся урочистий захід, під час якого Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до майбутніх священнослужителів зі своєю архіпастирською настановою.

«Кожна праця почесна. Будь-яка наука ― це робота, яка потребує особливої уваги, концентрації людини, прояву її волі. Нехай Господь благословить вас і ваші родини, щоб ви змогли гідно й праведно трудитися над формуванням своєї особистості, яка в майбутньому буде покликана служити миру».

Також за заслуги перед Церквою та з нагоди ювілеїв Блаженніший Владика нагородив деяких викладачів КДАіС церковними орденами. Так, викладач Священного Писання Старого Заповіту єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней з нагоди 45-річчя удостоєний ордена святого апостола та євангеліста Іоанна Богослова, а проректор з виховної роботи архідиякон Сергій Косовський до свого 50-річчя одержав орден преподобного Нестора Літописця.

На завершення ректор КДАіС єпископ Бориспільський Антоній від імені «великої академічної родини» подякував Предстоятелеві Української Православної Церкви за любов, постійну турботу й опіку над Київськими духовними школами.

Після урочистого Акту були проведені класні години, на яких наставники курсів привітали вихованців і студентів з початком навчального року та дали напуття на старанне вивчення богословських наук.

Максим Сидоренко,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

Фото Максима Брусники

 
ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com