УКР РУС ENG 
   

В Єрусалимській Патріархії відбулася презентація Пересопницького Євангелія26 вересня, в рамках паломництва на Святу Землю, що проводиться з нагоди 1020-ліття Хрещення Київської Русі, Блаженніший Митрополит Володимир презентував Пересопницьке Євангеліє Блаженнішому Патріарху Єрусалимському Феофілу III.

У паломництві бере участь велика група прочан з усієї України чисельністю біля 800 чоловік разом із архієреями та священнослужителями різних єпархій Української Православної Церкви. Очолює паломництво особисто Блаженніший Владика.

Значна кількість паломників з України зібралася у Великій залі Єрусалимської Патріархії, взявши участь у презентації. До українських прочан також долучилася велика група паломників з Молдови на чолі з Митрополитом Кишинівським і всієї Молдови Володимиром.

Звертаючись зі вступним словом до Блаженнішого Патріарха Феофіла, Блаженніший Митрополит Володимир розповів по історію створення Пересопницького Євангелія та про ініціативу Української Православної Церкви щодо факсимільного видання цієї пам’ятки українського народу. Він згадав про тісні зв’язки між Православною Церквою в Україні та Єрусалимським Патріархатом, відзначивши зокрема визначну роль Єрусалимського Патріарха Феофана, який в 1620 році відновив православну ієрархію в Україні. Першоієрарх Української Церкви висловив подяку Єрусалимському Патріарху за підтримку, яку очолювана ним Церква надає канонічному Православ’ю в Україні.

Після виступу Блаженнішого Митрополита Володимира слово взяла настоятелька Свято-Михайлівського Одеського монастиря ігуменя Серафима (Шевчик), голова Синодального Відділу «Церква і культура», розповівши про духовне, історичне та культурне значення Пересопницького Євангелія. Після цього Блаженніший Митрополит Володимир вручив Блаженнішому Патріархові Феофілу примірник Пересопницького Євангелія.

Подякувавши за цінний подарунок, Предстоятель Єрусалимської Церкви наголосив на тому, що зв’язки між Україною та Єрусалимом мали багатогранний характер. З одного боку, справді, Церква Єрусалиму допомагала православним українцям у скрутні для них часи, а з іншого боку, Блаженніший Патріарх Феофіл підкреслив роль, яку прочани з України завжди відігравали в підтримці та збереженні православних святинь у Святій Землі. На думку Блаженнішого Патріарха Феофіла, паломництво до Святої Землі є ознакою єдності Церкви та всіх її членів у Христі.

З вітальним словом до Предстоятелів Єрусалимської та Української Православних Церков звернувся також Митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир.

На завершення зустрічі Єрусалимський Патріарх вручив гостям подарунки та закликав на прочан Боже благословення.
 
ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com