УКР РУС ENG 
   

ДОНЕЦЬК. Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі8 вересня Свята Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Сергія Радонезького. На честь цього святого освячено нижній храм Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Донецька. Саме в цьому соборі Предстоятель Української Православної Церкви очолив Божественну літургію. Йому співслужили: митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, архієпископ Бориспільський Антоній, єпископ Аліпій, єпископ Святогірський Арсеній, єпископ Горлівський і Слов'янський Митрофан, єпископ Макіївський Варнава, єпископ Бердянський і Приморський Єлисей, а також єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ). За богослужінням молилися священики Донецької, Горлівської та Київської єпархій, а також численні парафіяни й паломники, які прибули на престольне свято.

Блаженніший Митрополит Володимир ознайомився з ходом будівництва Спасо-Преображенського собору, який він відвідує вже не вперше, і відзначив той факт, що святиня щоразу стає все кращою. Його Блаженство й супроводжуючі його ієрархи відвідали нижній храм, де головний будівельник собору ― митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон ознайомив усіх присутніх з ходом розпису Свято-Сергієвського бокового вівтаря та поділився планами на майбутнє. Після Літургії з нагоди престольного свята відбувся хресний хід.

Допомогу й підтримку «збирача земель руських», як іменує Свята Церква преподобного Сергія Радонезького, жителі Донецька відчувають постійно. Невеликий дерев'яний храм на честь угодника Божого освячено в центрі Донецька в серпні 1994 року. Саме цей храм став місцем перебування громади, яка будує Спасо-Преображенський кафедральний собор. «Храм на шапочці», як прозвали його в народі, для багатьох дончан став першим у їхньому житті, де вони сповідалися й причастилися. Багато молодих священиків проходили тут практику й у такий спосіб стали причетними до будівництва головного храму Донецької єпархії.

Прес-служба Донецької єпархії
Фото Максима Сидоренка

 
ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com