УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. В УНІАНі розпочалася прес-конференція «Підсумки зустрічі Предстоятелів Помісних Православних Церков та перспективи відновлення єдності українського Православ’я»Учасники прес-конференції, які щойно повернулися з Константинополя:

Єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) - Секретар Предстоятеля Української Православної Церкви;
Архімандрит Кирил (Говорун) - Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви;
Протоієрей Георгій Коваленко - Прес-секретар Предстоятеля Української Православної Церкви.
 
Зустріч Предстоятелів Помісних Православних Церков

10-12 жовтня 2008 року у Свято-Георгієвському соборі на Фанарі (місто Стамбул, Туреччина) відбулося зібрання Предстоятелів Помісних Православних Церков. У зібранні 2008 року взяли участь Предстоятелі Константинопольської, Олександрійської, Антіохійської, Єрусалимської, Руської, Кіпрської, Еладської, Албанської та Чеських земель та Словаччини Церков, а також повноважні представники Грузинської, Сербської, Румунської, Болгарської та Польської Православних Церков. Таким чином були присутні всі Православні Церкви.

На зібрання був запрошений і взяв у ньому участь Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир та делегація Української Православної Церкви.

Зустріч Предстоятелів Православних Церков проходила в рамках року святого апостола Павла та була присвячена обговоренню як внутрішніх проблем Православної Церкви, так і проблемам сучасного світу. Головною темою зустрічі стало питання єдності Православної Церкви. Про це говорив у своєму виступі на зібранні Предстоятелів Всесвятіший Константинопольський Патріарх Варфоломій.

Кульмінацією зібрання та свідченням єдності Православного світу стала спільна Літургія в неділю 12 жовтня у Свято-Георгієвському патріаршому храмі на Фанарі. Богослужіння очолив Вселенський Патріарх Варфоломій. Йому співслужили Предстоятелі Православних Церков, глави делегацій Церков, а також Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир.
Як підсумок братнього богословського і літургійного спілкування було прийняте Послання Предстоятелів Православних Церков.
Послання Предстоятелів Православних Церков до православних народів та всього людства

Глави Православних Церков світу означили головні проблеми та виклики сьогодення перед людством та Православною Церквою, серед яких:

- внутрішні протиріччя в Православній Церкві на етнофілетичному та ідеологічному підгрунті;
- проблеми відчуженості, розділень і конфліктів між людьми та народами;
- екологічні проблеми;
- проблема секуляризації;
- прірва між багатими і бідними та суспільство споживання;
- кордони наукового пізнання та проблеми біоетики;
- проблеми сім’ї та молоді тощо.

Означивши головні проблеми у церковному та суспільному житті, Предстоятелі «з кафедри Першопрестольної Церкви» підтвердили:

а) свій обов’язок зберігати єдність Православної Церкви;
б) свою волю до найшвидшого подолання канонічних неузгодженостей;
в) своє бажання продовжувати богословський діалог з іншими християнами, а також межрелігійний діалог;
г) свою підтримку ініціативам на захист довколишнього середовища;
д) своє рішення створити міжправославну комісію по вивченню питань біоетики.
 
Предстоятелі Православних Церков також привітали пропозицію Вселенської Патріархії скликати у 2009 році Всеправославну нараду з питання православних діаспор та питання продовження підготовки Святого і Великого Собору.

Звернення Блаженнішого Митрополита Володимира до Предстоятелів Православних Церков та перспективи відновлення єдності українського Православія
Під час зустрічі Предстоятелів Православних Церков на Фанарі Блаженніший Митрополит Володимир від імені Священного Синоду Української Православної Церкви звернувся окремим листом до кожного Предстоятеля Помісної Православної Церкви з проханням соборно сприяти вирішенню проблем українського Православ’я.

Зі свого боку Українська Православна Церква засвідчила готовність брати участь у загальноцерковному обговоренні питання церковного розділення в Україні та звернулася з проханням до всіх Предстоятелів підтримати зусилля Української Православної Церкви щодо відновлення церковної єдності в нашій країні та визначитися з єдиною позицією усіх Помісних Православних Церков про шляхи подолання церковних розділень в Україні.

www.orthodox.org.ua
presschurch@gmail.com
+38 044 255-12-49

 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com