УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. В УНІАНі відбулася прес-конференція «Підсумки зустрічі Предстоятелів Помісних Православних Церков та перспективи відновлення єдності українського Православ’я»Сьогодні, 14 жовтня в інформаційному агенстві УНІАН відбулася прес-конференція "Підсумки зустрічі Предстоятелів Помісних Православних Церков та перспективи відновлення єдності українського Православ’я".

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира на запитання представників національних ЗМІ відповіли прес-секретар Предстоятеля УПЦ протоієрей Георгій Коваленко та голова Відділу зовнішніх церковних зв язків архімандрит Кирил (Говорун).

На початку зустрічі протоієрей Георгій коротко розповів журналістам про зустріч Предстоятелів Помісних Православних Церков, що відбулася 10-12 жовтня 2008 року у Свято-Георгієвському соборі на Фанарі (місто Стамбул, Туреччина).

На зібрання був запрошений і взяв у ньому участь Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир та делегація Української Православної Церкви.

Зустріч Предстоятелів Православних Церков проходила в рамках року святого апостола Павла та була присвячена обговоренню як внутрішніх проблем Православної Церкви, так і проблемам сучасного світу. Головною темою заходу стало питання єдності Православної Церкви. Про це говорив у своєму виступі на зібранні Предстоятелів Всесвятіший Константинопольський Патріарх Варфоломій.

Кульмінацією зібрання та свідченням єдності Православного світу стала спільна Літургія в неділю 12 жовтня у Свято-Георгієвському патріаршому храмі на Фанарі. Богослужіння очолив Вселенський Патріарх Варфоломій. Йому співслужили Предстоятелі Православних Церков, глави делегацій Церков, а також Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир.

Як підсумок братнього богословського і літургійного спілкування було прийняте Послання Предстоятелів Православних Церков.

Архімандрит Кирил розповів про значення послання предстоятелів і взагалі цієї зустріч. За його словами, вся повнота світового Православ’я зібралася для того, щоб продемонструвати свою єдність, а також, щоб донести до суспільства важливі речі. Результатом зустрічі стало коммуніке, робота над яким тривала під час переговорів, а до складу підготовчої групи увійшли представники декількох Православних Церков.

Також отець Кирил більш докладно зупинився на змісті документу. Він назвав послання «потужним, адже воно торкається актуальних питань, що хвилюють сьогодні суспільство», зокрема, про духовну кризу сучасного сусп льства.

Також у документі є важлива думка про єдність людства. Предстоятелі Помісних Церков наголошують, що для того, щоб люди були єдині між собою, вони мають підтримувати тісний зв’язок із Творцем.

У кожній релігії є такі засади, завдяки яким люди можуть перебувати в мирі між собою. Йдеться у зверненні і про економічну кризу. «Зловживання природними ресурсами без орієнтації на духовні засади призводить до кризи». Предстоятелі зазначили, що бідність у суспільстві також досягла драмотизму, так що єдиний засіб подолання цієї книзи - солідарність. У документі також говориться про екологічні проблеми.

На думку отця Кирила, послання є актуальним і для України, тож має бути розповсюджене серед наших співвітчизників.

На нараді Предстоятелів Помісних Православних Церков йшлася мова і про розколи. Подолати їх, на думку ієрархів, можна лише шляхом подолання етнофілетичних та ідеологічних спокус. Вони наголосили, що все має будуватися на основі чіткого канонічного порядку.

Голова відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ також розповів журналістам про перспективи, зокрема про підготовку до консультацій для проведення Всеправославного Собору. «Церква довго йде до цього, а Послання патріархів є дороговказом, як рухатися далі».

У свою чергу протоієрей Георгій Коваленко сказав про те, що Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до Предстоятелів Помісних Православних Церков від імені Священного Синоду УПЦ, з проханням соборно допомогти вирішити проблеми українського православ’я.

Блаженніший Митрополит попросив ієрархів підтримати Українську Правосалвну Церкву у справі відновлення єдності українського Православ"я, а також назвав неприйнятним засіб об’єднання православ’я шляхом створення паралельних юрисдикцій.
Прот. Георгій зазначив, що вже зараз почали надходити позитивні відгуки на звернення Предстоятеля УПЦ з боку УПЦ КП та УАПЦ.
Також він розповів, що Вселенський Патріарх демонстрував шанобливе ставлення.

Далі архімандрит Кирил (Говорун) відзначив, що зустріч на Фанарі стало можливою завдяки київським торжествам з нагоди 1020-річчя Хрещення Русі. «Представники Константинопольського Патріархату дякували нам за те, що у Київі було все так гарно організовано. Це дає нам надію на позитивне вирішення українського питання», зокрема сказав він.

Він зауважив, що під час цієї зустрічі на Фанарі не були вирішені українські питання, але важливо, що вони були поставлені. Тепер це не діалог лише між двома Предстоятелями та Церквами, а справа Всеправославного значення.

На останок прес-секретар Блаженнішого Митрополита Володимира та голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ відповіли на запитання журналістів.

Текстова версія відповідей з’явиться на нашому сайті дещо пізніше.

Офіційний прес-реліз >>>Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com