УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир привітав Президента НАН України академіка Бориса Патона з Днем народженняУ четвер, 27 листопада, виповнилося 90 років від Дня народження президента Національної академії наук України академіка Бориса Патона.

Цього дня перші особи держави, політики, науковці, суспільно-політичні, культурні діячі України та держав близького і далекого зарубіжжя взяли участь в урочистому прийомі, який відбувся з нагоди ювілею в конференц-залі президії Академії наук.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву на заході представляв вікарій Київської митрополії єпископ Васильківський Пантелеімон.

Він зачитав вітальний адрес, в якому Першосвятитель побажав Борису Євгеновичу міцного здоров’я, творчого натхнення на нові наукові звершення та Божої допомоги у справі служіння народу України. Потім владика підніс в дар іменинникові ікону Пресвятої Богородиці, виготовлену із срібла, церковний календар на 2009 рік, а також ілюстрований альманах «Стопами Христа. З Предстоятелем по Святій Землі».

У відповідь Борис Патон попросив єпископа Пантелеімона передати Блаженнішому Митрополитові Володимиру слова вдячності за привітання, а також у присутності визначних науковців висловив свою пошану Предстоятелю Української Православної Церкви, зазначивши, що його з Архіпастирем пов’язує багаторічна віддана дружба. «Нехай Бог дарує йому міцного здоров’я та сил, щоб і надалі він благословляв усіх нас, щоб ми правильно жили та самовіддано трудилися, — зазначив, зокрема, ювіляр. — Благословення Його Блаженства — це запорука миру та спокою в нашому суспільстві».

Після цього з ініціативи єпископа Пантелеімона присутні науковці заспівали «Многая літа» академіку Борису Патону.

Наостанок вікарій Київської митрополії подякував Борису Євгеновичу за надану можливість відправити заупокійну літію за співвітчизниками, загиблими у Першій світовій війні, біля стін Свято-Миколаївського храму-пам’ятника, що знаходиться на території Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України, та встановити там пам’ятний хрест.

Як ми вже повідомляли, ця подія відбулася у середу, 26 листопада.

Олександр Андрущенко
Фото Максима Брусники

 
ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com