УКР РУС ENG 
   

Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до віруючої громадськості з проханням підтримати ініціативу створення Катехізаторсько-регентського духовного училища та іконописної школи Київської єпархії17 листопада 2008 року Священний Синод Української Православної Церкви прийняв рішення про відкриття Катехізаторсько-регентського духовного училища та іконописної школи Київської єпархії (Журнал засідання №109).

Згідно з цим же документом, ректором навчального закладу був призначений єпископ Макарівський Іларій, вікарій Київської Митрополії, голова Синодального відділу релігійної освіти та катехізації УПЦ.

Наразі триває активна діяльність по створенню нової духовної школи.
 
Звернення Блаженнішого Митрополита Володимира до віруючої громадськості з проханням підтримати ініціативу створення Катехізаторсько-регентського духовного училища та іконописної школи Київської єпархії

№ 115
23.02.2009 р.
Дорогі брати і сестри!

Сучасне суспільство невпинно розвивається. Цим обумовлюється необхідність для людини постійно вдосконалюватися. Українська Православна Церква не може залишатися осторонь від цих процесів. І одним із вагомих кроків, який вона робить на зустріч сучасному соціуму, це реформування системи духовної освіти.

17 листопада 2008 року Священний Синод Української Православної Церкви прийняв рішення про відкриття Катехізаторсько-регентського духовного училища та іконописної школи Київської єпархії.

Цей навчальний заклад створюється у місті, де є велика кількість парафіяльних недільних шкіл, катехізаторські курси, а також, і це головне, Духовні Семінарія та Академія. Тож заснування тут чогось подібного та схожого на існуюче є недоцільним.

Єпархіальне духовне училище покликане бути школою нового зразка.

Важливо, щоб духовну освіту у ньому могли отримати не лише ті люди, які планують пов’язати своє життя з пастирським служінням, але й пересічні громадяни, які просто хочуть глибше дізнатися про життя Церкви.

Тобто ця школа має стати не просто системним навчальним закладом, але й взяти на себе функції Духовно-просвітницького центру.

Фундатори училища поставили перед собою завдання втілити в навчальний процес і діяльність найкращій досвід, яким володіє система духовної освіти Української Православної Церкви. І в той же час вони намагатимуться домогтися того, щоб училище мало якомога більше корисних особливостей, відрізняючих його від інших духовних шкіл.

Духовне училище Київської єпархії повинно мати такий високий рівень, щоб у найближчому майбутньому воно могло впевнено претендувати на державну акредитацію.

Усіх, хто хоче бачити нашу Церкву в розквіті, кому не байдужа подальша доля духовної освіти та тих, кому не все одно, хто буде розповідати нашим дітям про віру в Бога (західні сектантські проповідники чи православні священики) просимо знайти можливість і підтримати ініціативу Української Православної Церкви по створенню Катехізаторсько-регентського духовного училища та іконописної школи Київської єпархії.
 
З глибокою повагою,

†Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com