УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У Свято-Троїцькому чоловічому монастирі (Китаєвській пустині) відбулося перенесення мощей преподобного Феофіла КиївськогоУ вівторок, 24 лютого, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви у Свято-Троїцькому чоловічому монастирі (Китаєвській пустині) відбулося урочисте перенесення мощей преподобного Феофіла Київського до храму Дванадцяти апостолів.

Богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Його Блаженству співслужили намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, єпископи: Макарівський Іларій та Васильківський Пантелеімон, а також намісники столичних монастирів і священнослужителі обителі.

Після молебню у Свято-Троїцькому соборі священнослужителі взяли раку з мощами преподобного Феофіла і хресним ходом разом із чисельними вірянами перенесли її у храм Дванадцяти апостолів. Тут  мощі були покладені на спеціально підготовленому місці посеред храму, після чого Митрополит Володимир прочитав молитву до угодника Божого.

Наприкінці богослужіння Архіпастир привітав присутніх із перенесенням мощей старця Феофіла та виголосив слова настанови.

«Святий угодник Божий Феофіл – це явленна нам милість Божа. Він нікого не відкидає, а усіх закликає до себе і до Бога через себе. Будемо достойно і праведно ходити перед Лицем Божим, перед лицем Його святих угодників, котрі являють нам приклад достойного служіння. Нехай благословення Господнє буде для вас світлим упованням й променем просвітлення та освяченням. Нехай ваші молитви зливаються з молитвами святого Феофіла за нашу країну, за нашу Святу Церкву і за кожного з нас», - сказав Блаженніший Владика.

Насамкінець  Первосвятитель молитовно вклонився чесним мощам старця Феофіла, після чого те саме  зробили священнослужителі, насельники  та віруючі.

ДО РЕЧІ. Преподобний Феофіл (у миру Фома Горенківський) своїми духовними подвигами прославив Свято-Троїцьку обитель у ХІХ сторіччі. Блаженний старець мав дар прозорливості і чудотворіння.  З часом прийняв тяжкий подвиг юродства Христа ради. Мощі святого Феофіла були відкриті для поклоніння у 1993 році і постійно перебували  у Свято-Троїцькому соборі на території Китаєвської пустині.

У 1990 році  розпочалось відродження чоловічого монастиря. Тоді на свято Пресвятої Трійці був відслужений перший молебень. Проте спочатку богослужіння відбувались як приходські у Свято-Троїцькому соборі. Тільки у 1993 році з було відновлене монастирське життя – по благословенню Блаженнішого Митрополита Володимира був призначений намісник обителі, що відроджувалась.

І сьогодні відбулася подія, на яку насельники пустині очикували давно. Мощі подвижника Китаєвської обителі були перенесені до монастирського храму на честь Дванадцяти апостолів, де відтепер, щоденно звершуючи богослужіння, ченці будуть підносити молитви до преподобного старця Феофіла. 
 
Максим Сидоренко
фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com