УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель УПЦ вручив церковні нагороди представникам столичної влади та освітянам, які взяли активну участь у роботі по впровадженню експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі»У п’ятницю, 27 лютого,  Предстоятель Української Православної Церкви  у Митрополичій  резиденції (корпус № 70 Києво-Печерської Лаври) вручив церковні нагороди представникам столичної влади та педагогічної громадськості міста за активну участь у роботі з впровадження експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі».

Архіпастир привітав гостей із відвідинами святої Лаври та відзначив важливість розпочатої справи з впровадження основ християнського віровчення у навчальних закладах.

«Сподіваюсь, що у нашій демократичній країні, як і інших країнах світу, для тих, хто бажає, буде можливість вивчати Закон Божий, релігію, історію своєї релігії та своїх пращурів. Я дякую вам за сміливість, оскільки ви протягом певного часу викладаєте цю дісципліну, не дочекавшись дозволу, який ми вже давно просимо у керівництва нашої держави. Нехай Господь допомагає вам у ваших благородних справах у всі дні вашого життя», — сказав Блаженніший Владика.

Після цього Первосвятитель вручив гостям церковні нагороди. Зокрема, були нагороджені: заступник столичного градоначальника Віталій Журавський (орден преподобного Нестора Літописця І ступеня), депутати Київради Олександр Луцький та Володимир Філіппов (ордени преподобного Іллі Муромця ІІІ ступеня), голова Постійної комісії Київради з питань освіти Ганна Руденко та проректор Київського міського педагогічного університету ім. Б. Д. Грінченка Людмила Хоружа (ордени преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеня) та інші. Також ряд викладачів було відзначено церковними медалями святого рівноапостольного князя Володимира  та благословенними грамотами.

Наприкінці зустрічі до присутніх звернувся Віталій Журавський. У своєму слові він  відзначив важливість введення «Християнської етики» у навчальний процес, особливо молодших шкільних класів, тим самим закладаючи християнські основи світобачення в підростаючому поколінні. Також заступник Київського мера висловив сподівання, що незабаром досвід столиці переймуть й інші міста України.

ДО РЕЧІ. З 1 вересня 2006 року в перших класах 106 шкіл міста за згодою батьків запроваджено експеримент з вивчення курсу «Християнська етика в українській культурі». Курс введений за рахунок варіативної складової навчальної програми. «Християнську етику» першокласникам викладають вчителі, які пройшли підготовку в Київському міському педагогічному університеті ім. Б. Д. Грінченка. Учні забезпечені «робочим зошитом», а вчителі отримали методичний посібник. Наразі ж готуються відповідні підручники та посібники для наступних класів.

Максим Сидоренко
фото Максима Брусніки

ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com