УКР РУС ENG 
   

РІВНЕНСЬКА ЄПАРХІЯ. Святіший Патріарх Кирил відвідав Свято-Троїцький Корецький ставропігійний жіночий монастир2 серпня на вимогу влади України маршрут Патріаршої поїздки був змінений. Увечері цього дня Святіший Патріарх Московський та всієї Русі Кирил прибув до ставропігійного Свято-Троїцького Воскресенського Корецького жіночого монастиря.

Біля стін Корецької обителі Предстоятеля Руської Православної Церкви вітав голова Рівненської обласної адміністрації В.І.Матчук. Біля брами монастиря, що була спеціально прикрашена квітами, Святішого Патріарха зустріли Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, архієпископ Рівненський і Острозькій Варфоломей, інші ієрархи Української Православної Церкви, настоятелька обителі ігуменя Рафаїла (Хільчук) з сестрами, представники влади, зокрема голова обласної ради А.І.Данильчук, голова Корецької районної адміністрації Р.П.Сивий, голова районної ради А.І.Коваленко, а також більше трьох тисяч жителів міста і паломників.

Діти продекламували вірші, а потім всі присутні проспівали Святішому Владиці «Многая літа». Також було чутно вигукування: «Кирил — наш Патріарх!

Його Святість пройшов до Свято-Троїцького собору обителі, вклонився святиням храму та звернувся до сестер обителі та всіх присутніх з Першосвятительськім словом.

"Ми молимося за всіх, ми ні до кого не маємо зла, ми віримо, що тільки любов'ю і правдивим словом можна пом'якшити людські серця", - сказав Патріарх, звертаючись до вірян у Троїцькому соборі монастиря.

За його словами, будь-яка зустрічна сила викликає опір, "саме тому Господь сказав: хто ударить тебе по правій щоці, підстав ліву".

"Коли ми не відповідаємо злом на зло, тоді зло припиняється. Якщо ми відповідаємо на зло злом, то отримуємо наступний удар зла, і так без кінця", - вважає Патріарх. Тому, щоб "рід людський не зник", Господь і дав людям цю заповідь, переконаний Предстоятель Руської Православної Церкви.

"Любов до ворогів - не просто декларація. Це наше переконання... Тільки такий шлях веде людей до Царства Небесного і радощів у земному бутті", - заявив Його Святість.

Він особливо відзначив, що радий можливості провести у Корецькому монастирі цей час і очолити в понеділок Божественну Літургію.

Усіх вірян Святіший Патріарх закликав "сильно молитися" за те, щоб скрізь був мир.

Першоієрарх пригадав, що відвідував цю обитель 1990 року разом зі своїм попередником на патріаршому престолі, нині покійним Алексієм ІІ, який 25 років тому надав Корецькому монастирю ставропігію (пряме підпорядкування Патріархові).

За минулі роки, за спостереженнями Патріарха Кирила, релігійна ситуація на Україні змінилася на краще.

"Але й досі триває розділення на благочестивій землі, ще досі є люди, що живуть недоброзичливістю", - сказав Патріарх Кирил.

Від імені сестер обителі до Предстоятеля Руської Православної Церкви звернулась зі словами вітання ігуменя Рафаїла.

Потім біля місця поховання спочилих настоятельок Корецького монастиря Святіший Владика відслужив літію. За заупокійним богослужінням молилися Блаженніший Митрополит Володимир, архієреї, що супроводжують Патріарха в пастирській подорожі Україною.

Patriarh.in.ua
 
ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com