УКР РУС ENG 
   

ДЕСЯТИЙ ДЕНЬ ВІЗИТУ. Святіший Патріарх Кирил звершив Божественну літургію у Свято-Успенській Почаївській Лаврі5 серпня, в день святкування 450-річчя принесення на українську землю чудотворного Почаївського образу Божої Матері, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив Божественну Літургію у на площі біля Свято-Успенського собору Почаївської Лаври (Тернопільська область).

Йому співслужили: Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир, а також сонм архієреїв Руської та Української Православних Церков, духовенство багатьох  єпархій як України, так і інших держав.

На молитву зі Святішим Патріархом прибули десятки тисячі прочан із багатьох куточків України,  ближнього і дальнього зарубіжжя.

Під час архіпастирської проповіді, яка була проголошена після читання Євангельских уривків,  Святіший Владика, звертаючись до народу України, знову  загострив увагу присутніх на проблемі єдності.

«З цієї святої Почаївської гори я би хотів звернути своє слово до України – держави, де міцна віра, де так багато людей прикликає ім’я Боже. Заклик -  зберегти вірність Господу, єднати віру та працю для побудови мирного та справедливого життя. Для того, щоб було так, молитва повинна бути міцною, воздихання до Господа повинні бути сердечними. А для того, щоб було так, необхідно, щоб було відновлено єдність Церкви Христової, та сама єдність, без якого не може бути спасіння народу. І тому людські амбіції, політичні проекти та інші ідеї, котрі сьогодні розділяють Церкву, повинні бути відсунені в бік, тому що жоден людський проект не забезпечить щастя і благополуччя, якщо досягнення цієї ідеї лежить через розділення народу, через розділення Церкви, через розрив між небом і землею», - відмітив Патріарх Кирил.

Після Божественної літургії Патріарх Кирил  відслужив подячний молебень перед чудотворною Почаївською іконою Пресвятої Богородиці.

Також Предстоятель Руської Православної Церкви освятив новий 6-тонний кампан для монастирської дзвіниці, після чого зробив у нього  перший удар.

Далі від імені всіх присутніх Святішого Патріарха привітав Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир. В своєму слові Блаженніший Владика подякував Первосвятителю за здійснений візит, за піднесені до Бога молитви, за спілкування із духовенством і українським народом та відзначив важливість цього візиту.

«Ми складаємо щиру подяку Вашій Святості за те, що ви були з нами протягом цих днів. Ми знаємо, що ви завжди з нами, але так особисто з народом предстояти в молитві перед Богом є рідке явище, але це дуже щаслива мить. Ми будемо молитись за вас від чистого серця, від люблячої душі, будемо молитись, щоб Господь укріпляв ваші сили, щоб ви ще з більшим натхненням проповідували правду Христову і примиряли людей в їхньому житті у Бозі», - сказав Предстоятель Української Православної Церкви.

На згадку про спільну молитву Митрополит Володимир подарував Патріарху  Кирилу копію чудотворного Почаївського образу Пресвятої Богородиці.

Також  Блаженніший Владика вручив Предстоятелю РПЦ ювілейний орден  "450-річчя принесення на Волинь Почаївської чудотворної ікони Божої Матері".

В свою чергу, з привітальним словом до багатотисячного зібрання прочан звернувся Первоієрарх Руської Церкви. Зокрема, Патріарх підбив підсумок своєму десятиденному перебуванню єпархіями Української Православної Церкви та поділився своїми враженнями:

«Церква Христова – непереможна. Це добре відомо тим, хто вивчає історію, але це повинно бути видимим для тих, хто або не знає історії, або закриває на неї очі. Достатньо глянути на народ Божий, обійнятий силою молитви, вірністю Христу і Його Церкві, сповідуючий єдність Православ’я, щоб зрозуміти, що Церква є незнищуваною. Та які б сили не намагалися зруйнувати її, це не під силу людині, бо Сам Господь сказав: «Збудую Церкву Мою і пекельні ворота її не подолають (Мф. 16,18)». І інше важливе спостереження. Сила віри українського народу, який пройшов і проходить через випробування, це та сила, котра тільки і здатна змінити життя до кращого в цій державі, а все інше є другорядним. Первинною є сила народної віри і благочестя, сила призивання імені Божого, і будемо молитись, щоб цю просту істину зрозуміли усі», - підкреслив Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

На згадку по спільну молитву Святіший Владика подарував обителі образ Спасителя, а наміснику Лаври архієпископу Почаївському Володимиру – архієрейську панагію. 

Наостанок, Владика Кирил окропив присутніх святою водою, а кожний прочанин, вже традиційно, отримав від Патріарха іконочку святого рівноапостольного князя Володимира.

Завершилось богослужіння традиційним проголошенням "многоліття".

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com