УКР РУС ENG 
   

ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ. Предстоятель УПЦ очолив урочистості з нагоди 15-річчя Тульчинської єпархії9 серпня, в день пам’яті святого великомученика і целителя  Пантелеїмона  Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відвідав місто Тульчин, де очолив урочистості з нагоди 15-річчя Тульчинської єпархії, а також 20-річчя архієрейської хіротонії та 60-річчя з дня народження архієпископа Тульчинського і Брацлавського Іонафана.

В цей день Первосвятитель очолив Божествену літургію у кафедральному соборі  на честь Різдва Христового.

Його Блаженству співслужили митрополити: Хмельницький і Староконстантинівський Антоній, Черкаський і Каневський Софроній, архієпископи: Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Львівський і Галицький Августин, Тираспільський і Дубосарський Юстиніан, Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, Конотопський і Глухівський Лука, єпископи: Хотинський Мелетій, Бельцький і Фелештський Маркел, Шепетівський і Славутський Володимир, Макарівський Іларій, Олександрійський і Світловодський Антоній, Васильківський Пантелеімон, Запорізький і Мелітопольський Іосиф, Городницький Олександр.

Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир привітав ювіляра, нагородивши його ювілейним орденом «450-річчя принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері», та, подарувавши образ святителя і чудотворця Миколая.

У вітальному слові, Блаженніший Владика відзначив музичний дар архієпископа Іонафана, завдяки якому він відомий далеко за межами України та побажав йому допомоги Божої та наснаги як у збереженні та розвитку таланту, так і у несенні нелегкого хреста архіпастирського служіння. 

У слові-відповіді керуючий Тульчинською єпархією Владика Іонафан подякував Митрополиту Володимиру за привітання й участь в урочистостях та на згадку про цей день від імені духовенства та пастви підніс образ Казанської ікони Божої Матері.

Після цього Архіпастир відвідав Тульчинське училище культури (до речі, найстаріше вітчизняне училище культури), у актовому залі якого відбувся святковий концерт з нагоди вищезгаданих ювілеїв. 

Відзначимо, що усі концертні номери, що були представлені глядачам, були виконані викладачами та вихованцями училища.

До останніх наприкінці концерту звернувся Блаженніший Митрополит Володимир:

«За цей короткий час кожен із нас пережив світлі пориви та радісні почуття, бо це справді є чудовий віночок українських пісень. Нехай Бог дає вам сили, мудрість, талант, який ви вже засвідчили, щоб ви співали доти, доки дасть Господь, прославляючи наше національне мистецтво  -  нашу душу, торкаючись теми її своїми талантами та здібностями», - відмітив Предстоятель Української Православної Церкви.

На згадку Владика Митрополит подарував навчальному закладу два портрети із своїм зображенням, підписані власноруч.

Цього ж дня делегація повернулася до столиці.

Максим Сидоренко
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com