УКР РУС ENG 
   

10.07.2006. КИЇВ. У Національному палаці «Україна» відбулася урочиста Академія, присвячена 40-річчю єпископського служіння Блаженнішого Митрополита ВолодимираБогослужінням в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври не завершилися ювілейні урочистості з нагоди 40-річчя архієрейського служіння Предстоятеля Української Православної Церкви. Увечері в неділю, 9 липня, ювіляр приймав гостей із різних куточків землі в Національному палаці «Україна». Народні артисти України, музичні та танцювальні творчі колективи, а також збірний архієрейський хор Київської Митрополії теж приготували подарунки для свого Предстоятеля.

Під урочистий гімн святого імператора Юстиніана «Царю небесний» переповнений зал зустрічав свого Архіпастиря. Відкрив захід постійний член Священного Синоду Української Церкви митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел. Від імені єпископату, священнослужителів і вірних він привітав Блаженнішого Митрополита Володимира з ювілеєм. «Роки вашого першосвятительського служіння стали для України періодом відродження моралі й духовності нашого суспільства, будівництва церковного й громадянського миру, - зокрема зазначив він. - Ви щоденно звершуєте богослужіння, освячуєте храми й каплиці, відвідуєте єпархії Української Православної Церкви, зустрічаєтеся з державними і громадськими діячами, вченими й молоддю, не забуваючи про лікарні та військові частини. Велику увагу ви приділяєте богословській освіті, турбуєтеся про утвердження основ народної моралі, використовуючи для цього духовний досвід православ'я».

Після цього в залі була зачитана вітальна телеграма від Президента України Віктора Ющенка, а потім на сцену піднявся Київський міський голова Леонід Черновецький. «Я давно знаю Митрополита Володимира й завжди поряд із ним почуваюся спокійно і в безпеці, - сказав він у вітальному слові. - Це свята людина, близька до Бога». Квіти та мальовничий пейзаж Києво-Печерської Лаври стали подарунками Блаженнішому Митрополиту Володимиру від Київської мерії. А справжнім сюрпризом стала добра звістка про те, що з 1 вересня цього року в 1-3 класах загальноосвітніх шкіл вводиться предмет «Християнська етика». Ці слова переповнений зал зустрів гучними оплесками.

Приготувала свій подарунок ювіляру й богословська наукова еліта. Ректор Київських духовних шкіл професор протоієрей Миколай Забуга оголосив рішення Вченої ради духовної академії про присвоєння Блаженнішому Митрополиту Володимиру ступеню доктора богослов'я. «Професорсько-викладацький склад і більш ніж дві тисячі студентів наших духовних шкіл просять вас прийняти цю відзнаку», - з цими словами отець Миколай вручив Архіпастирю диплом.

Цікавою була доповідь голови Синодального відділу благодійності та соціального служіння УПЦ протодиякона Сергія Косовського. Окрім слів привітання отець Сергій оприлюднив підсумки благодійної акції «Свіча милосердя», яка тривала протягом півроку в Києві. Зібрані за цей період кошти Блаженніший Митрополит Володимир, разом із дипломами Синодального благодійного відділу УПЦ, вручив найактивнішим керівникам сиротинців і будинків для людей літнього віку. З великою радістю та гучними оплесками зустріли присутні появу на головній сцені країни отця Михаїла з Чернівців, який всиновив 141 дитину.

У своїй подячній промові Блаженніший Митрополит Володимир звернув увагу присутніх на велику кількість дітей, присутніх у залі. «Ми зібралися тут з двох приводів, - говорить Предстоятель. - Перший привід - це наші діти, адже Церква підтримала ініціативу Президента проголосити 2006-й рік роком захисту духовного світу дитини. Ми приготували для наших маленьких віруючих цікаві подарунки - ніхто не вийде з цієї зали з порожніми руками». Другим приводом врочистої Академії Блаженніший Митрополит Володимир назвав ювілей, який відзначала 9 липня вся повнота Української Православної Церкви - сорокаріччя єпископської хіротонії її Предстоятеля.

Останні слова промови Блаженнішого Митрополита Володимира стали благословенням на відкриття другою частини врочистої академії.

На початку концертної програми ведучі наголосили, що цього вечора в палаці «Україна» звучатиме голос всієї країни - даруватимуть свої музичні подарунки Предстоятелю Української Православної Церкви артисти з різних регіонів.

Особливу, радісну тональність вечору задали дитячі колективи. Музичний ансамбль «Акцент» виконав на трубах і саксофонах виконав мелодії, присвячені Одесі - місту, де пройшли роки семінарського навчання Блаженнішого владики. Дитячий танцювальний колектив виконав хореографічну композицію «Червона калина» - відомо, що Предстоятель нашої Церкви є великим шанувальником українського фольклору та народної творчості. Глибоко вразив глядачів і сучасний кант «Русь называют святою».

Добрий настрій аудиторії підтримали виступи вже відомих виконавців, а саме: народні артистки України Валентина Степова, Надія Крутова-Шестак, народні артисти Микола Гнатюк, Віктор Шпортько та виконавець Дмитро Гордон.

Постійними учасниками врочистих концертів, присвячених пам'ятним датам у житті Блаженнішого Митрополита Володимира, є народні артисти України подружжя Ян Табачник і Тетяна Нєдєльська. За словами відомого акордеоніста-віртуоза, на концерт дуже хотіли, але не змогли потрапити Йосиф Кобзон, Валентина Толкунова, Сергій Захаров, Микола Басков і Таїсія Повалій. «Я щасливий, що Бог надав мені можливість спілкуватися з такою чистою та доброзичливою людиною, як ви, - сказав Ян Табачник, вітаючи Предстоятеля з ювілеєм. - Бажаю вам довгих років життя, міцного здоров'я, сил для плідного служіння Богу й народові. Коли я спілкуюся з Блаженнішим Митрополитом Володимиром, стаю кращим, світлішим».

Потім у супроводі настоятельки Одеського Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігумені Серафими на сцену вийшли всі виконавці, які брали участь в ювілейному концерті. Для назви аудіо-диску, який вони презентували, були використані слова, сказані свого часу Блаженнішим Митрополитом Володимиром: «Душа мого народу - в пісні». «Церква завжди впливала й надалі впливатиме на всі сфери суспільного життя, - відзначила матінка Серафима. - І з часом кількість засобів цього впливу зростає. Цей диск є добрим плодом тісної співпраці Церкви з діячами мистецтв».

Справжньою несподіванкою стали пісні про Блаженнішого Митрополита Володимира на вірші митрополита Харківського і Богодухівського Никодима. Їх презентували лауреати народних конкурсів Андрій Тимошенко та Наталія Пугачова.

Завершилася концертна програма врочистим «Многоліттям» у виконанні збірного митрополичого хору під управлінням Михайла Литвиненка.

Наостанок декілька сотень дітей очікували на Блаженнішого Митрополита Володимира у фойє - там для них вже були приготовлені пакети з подарунками. Кожна дитина отримала того вечора від Предстоятеля подарункове Євангеліє, видане просвітницьким центром Києво-Печерської Лаври та коробку цукерок «Києво-Печерська Лавра», а дорослих учасників урочистої Академії очікував на третьому поверсі палацу «Україна» святковий стіл.

Олександр Андрущенко   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com