УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр звершив першу Божественну літургію у своєму кафедральному місті27 січня, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр відвідав своє кафедральне місто, де, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, звершив Божественну літургію у Свято-Успенському храмі.

Йому співслужили благочинний Переяслав-Хмельницького округу архімандрит Ніл (Семенець), співробітник Київської Митрополії ігумен Аркадій (Демченко), секретар Відділу зовнішніх церковних відносин священик Валерій Кравець, а також клірики цього та інших храмів міста.

Наприкінці богослужіння отець Ніл привітав владику з відвіданням стародавньої Переяславської кафедри та подякував за спільну молитву.

«Дозвольте від імені кліра, пастви та прихожан привітати Вас на цій найдревнішій, після Києва і Чернігова, кафедрі Київської Русі, яка зводилася молитвами рівноапостольного князя Володимира, святого Єфрема, першого єпископа Переяславського, священномученика Симеона, преподобномученика Макарія, мученика Даниїла та інших святих, - сказав він. - Як без храму немає міста, так без єпископа немає Церкви. Вітаючи Вас, і знаючи Вас як доброго пастиря, не на словах, а на ділі виконуючого заповіді Господні, ми дуже вдячні Богу і Блаженнішому Митрополиту Володимиру за те, що знаходимося під Вашим єпископським омофором. Дякуючи Вам за сьогоднішні спільні молитви, просимо й надалі не залишати нас, опікуватися нами та частіше прикликати на нас ваше архіпастирське благословення».

У свою чергу єпископ Олександр подякував присутнім священнослужителям за теплі слова та звернувся з промовою до віруючих:

«Сердечно дякую усім вам, дорогі отці, брати та сестри за спільну молитву, яку ми сьогодні піднесли до Господа і Спасителя нашого, за те, що всі разом були участниками Святої Євхаристії, коли була принесена Безкровна Жертва Тіла і Крові Христових за кожного, хто тут знаходився: і за священників, і за мирян, і за все місто, за кожного, хто сьогодні з нами, хто молиться в інших храмах, за всіх тих, хто цього дня не зміг прийти до церкви, але молитовно і духовно був із нами.

Вітаю з днем пам'яті рівноапостольної Ніни, вітаю усіх іменинниць, які є тут, і поза межами цього храму. Дай Бог ще не один раз бути співучастником Святої Євхаристії - нашого єднання зі Христом. Хай Господь Бог береже усіх вас».

Також владика відзначив, що нинішня Літургія стала першою, яку він звершив самостійно архієрейським чином.

Насамкінець єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр благословив прихожан іконочками Пресвятої Трійці.

Максим Сидоренко
ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com