УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Києво-Печерська Лавра відзначила 20-річчя відновлення чернечого життяУ неділю, 22 червня, в день Всіх святих, Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра відзначила 20-річчя відновлення чернечого життя в обителі. З нагоди свята, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію на площі перед Свято-Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: архієпископи Миколаївський і Вознесенський Питирим, Житомирський та Новоград-Волинський Гурій, Вінницький та Могильов-Подільський Симеон, Криворізький та Нікопольський Єфрем, Вишгородський Павел, Білоцерківський та Богуславський Митрофан, єпископи Олександрійський та Світловодський Пантелеїмон, Бориспільський Антоній, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Ніжинський і Прилукський Іриней.

Під час богослужіння відбувся чин прославлення святителів — митрополитів Київського і Галицького Філарета (Амфітеатрова) та Тобольського і Сибірського Павла (Конюскевича), чиї нетлінні мощі спочивають у Дальніх Печерах Лаври і цього пам’ятного дня перебували під час Літургії на площі перед Успенським собором. Під час чину прославлення були зачитані житія та проспівані тропарі і кондаки святителям Філарету та Павлу, після чого Первосвятитель разом із архієреями та духовенством вклонилися чесним мощам угодників Божих.

Наприкінці богослужіння намісник Лаври архієпископ Вишгородський Павел звернувся до присутніх і поздоровив усіх із цим святом:

«У ці дні лавра святкує свій третій День народження – відкриття, яке сталося 20 років тому. Я дякую всім вам за ваші молитви, труди і подвиги. Особливо вдячний братії Києво-Печерської Лаври, яка сьогодні зі мною тут трудиться. Я дякую цим трудівникам, які день і ніч стоять біля престолу Божого, прикрашають обитель і являються світлом світу і сіллю землі. Дякую і вам, дорогі брати та сестри, тому що вашими молитвами, вашими сльозами підіймається з руїн ця свята обитель».

Після богослужіння ієрархи, священнослужителі та віруючі пройшли хресним ходом до Дальних Печер, куди перенесли раки з мощами святих митрополитів. Тут після подячного молебню усі віруючі мали змогу молитовно вклонитися нетлінним мощам прославлених Церквою святих угодників.

Напередодні, 21 червня, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Всенощну у Трапезному храмі Лаври.

Слід зазначити, що майже всі ієрархи, котрі співслужили Митрополиту Володимиру у неділю, 22 червня, є вихідцями із Києво-Печерської Лаври, тобто в певний час несли послух у святій обителі. Наприклад, архієпископ Миколаївський і Вознесенський Питирим був намісником Лаври з лютого по серпень 1992 року, тоді як його помічником у той час був майбутній архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій. Архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон був насельником обителі у 1994-1996 роках. Протягом тих же років архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем ніс послух благочинного монастиря. У 1994 році до числа братії був зачислений майбутній архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан. Єпископ Пантелеїмон протягом 1996 року ніс послух скарбника Лаври. Єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим ніс послух у обителі протягом 1995-1996 років, а єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней з 1996 по 2007 роки ніс послух благочинного Лаври.

Максим Сидоренко,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

фото Костянтина Дмитренка
ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com