УКР РУС ENG 
   

Блаженніший Митрополит Володимир із архіпастирським візитом відвідав Горлівську єпархію9 жовтня, у день пам’яті апостола і євангеліста Іоанна Богослова, Предстоятель Української Православної Церкви з архіпастирським візитом відвідав Горлівську єпархію.

У місті Горлівка Архіпастир звершив чин освячення храму Нерукотворного Образу Христа Спасителя. А після у новозбудованному храмі Митрополит Володимир очолив першу Божественну літургію.

Його Блаженству співслужили митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, архієпископ Бориспільський Антоній, а також єпископи: Аліпій, Святогірський Арсеній, Горлівський і Слов’янський Митрофан, Макіївський Варнава, Бердянський і Приморський Єлисей, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ).

За Літургією, на малому вході, Першосвятитель удостоїв нагород тих, хто потрудився для зведення цього храму. Зокрема, настоятель церкви ігумен Тихон (Кондрашов) возведений у сан архімандрита, а головний ктитор храму, герой України, голова правління ВАТ «Стирол» Микола Янковський нагороджений орденом преподобного Нестора Літописця І--го ступеня.

Після богослужіння Митрополит Володимир взяв участь у церемонії відкриття духовно-просвітницького центру, що діє при храмі.

Відкриваючи новий просвітницький центр, Блаженніший Владика привітав присутніх із цією визначною для міста подією. Також Архіпастир подарував громаді храму примірник факсимільного перевидання Пересопницького Євангелія.

Після того, як Першосвятитель та головний ктитор храму Микола Янковський перерізали символічну стрічку, у актовому залі центру вони поставили свої підписи на акті про передачу храму Нерукотворного Образу Христа Спасителя у довічне користування Українській Православній Церкві у особі її Предстоятеля.

Громада цієї церкви була зареєстрована у 2001 році. Кілька років віруючі не мали приміщення, тож молилися у невеличкому вагончику.

У серпні 2003 року митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон звершив закладку храма, а на місці будівництва був встановлений хрест. 16 квітня цього року єпископ Горлівський і Слов’янський Митрофан освятив дзвони для майбутньої дзвіниці храму та бані й накупольні хрести. Головним меценатом будівництва храму стало керівництво ЗАО «Концерн Стирол».

Храм виконаний у московському стилі початку XVII століття. Його висота до хреста становить 35 метрів. Окрім самого храму, у комплекс входять духовно-просвітницький центр, адміністративна будівля, баптистерій та недільна школа.

Максим Сидоренко,
фото Максима Брусники

 
ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com