УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. В день свята Обрізання Господнього і пам’яті святителя Василія Великого Предстоятель УПЦ звершив Літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської ЛавриУ середу, 14 січня, в день свята Обрізання Господнього Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також насельники монастиря у священному сані.

Також в цей день Церква вшановує пам’ять святого угодника Божого святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Згідно  церковного уставу в цей день в храмах  відправляється  Божественна літургія, складена саме святителем Василієм. Загалом, це  богослужіння звершується лише десять разів на рік.

Цього ж дня, за церковним календарем, починається новий рік. Як відомо, наша Церква зберегла літочислення за Юліанським календарем, введеним Римським імператором Гаєм Юлієм Цезарем у I столітті до Різдва Христова.
 
ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com