УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви вручив церковні ордени керівництву Української Спілки ветеранів АфганістануУ п’ятницю, 6 лютого, напередодні святкування 20-ї річниці виводу радянських військ із Афганістану, яка буде відзначатися 15 лютого, Блаженніший Митрополит Володимир у своїй резиденції в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, зустрівся з керівництвом Української Спілки ветеранів Афганістану (Далі — УСВА) та священиками-ветеранами.

Зокрема, це голова Спілки, герой Радянського союзу генерал-майор Сергій Червонописький, його заступник Олег Міхнюк, голова Комітету родин загиблих в Афганістані Алла Шипова, намісник Спасо-Преображенського Тригірського чоловічого монастиря Житомирської єпархії архімандрит Галактіон (Корінчук), настоятель храму святого великомученика Георгія Побідоносця у Харкові протоієрей Валерій Польовий та настоятель Свято-Миколаївського храму Чернігова протоієрей Петро Квашнін.

Організатором заходу виступив Синодальний відділ УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України й Виконавчий комітет по відродженню Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці (побудованого в пам’ять про воїнів, загиблих у Першій світовій війні).

На початку зустрічі Блаженніший Владика привітав гостей із річницею, що відзначається цього року.

«Хочу подякувати вам за ту велику справу, яку ви звершили, — сказав зокрема він. — Бог — Суддя тим, хто цю війну розпочав, але кров наших синів пролита. Минає двадцять років від дня цієї сумної події і ми хотіли б вручити вам у благословення церковні ордени. Будемо молитися, щоб Господь посилав вам сили і терпіння. Нехай вам сняться вночі одні янголи».

Після цього Архіпастир нагородив гостей ювілейними орденами «1020-річчя Хрещення Київської Русі».

У свою чергу голова УСВА Сергій Червонописький розповів Предстоятелю про основні напрямки діяльності Спілки. Одним із них є співпраця із Українською Православною Церквою в плані духовно-патріотичного виховання молоді.

«Я вважаю, що разом із Українською Православною Церквою ми виховуємо наше суспільство і даємо йому ту духовність, яка конче необхідна Україні», — відзначив він.

Також Сергій Васильович вручив Блаженнішому Митрополитові Володимиру, секретарю Предстоятеля УПЦ єпископу Переяслав-Хмельницькому Олександру та присутнім священнослужителям ювілейні медалі «20-річча виведення військ із Афганістану».

ДО РЕЧІ. УСВА – це всеукраїнська добровільна, самостійна громадська організація інвалідів, учасників бойових дій в Афганістані, військових конфліктів в інших зарубіжних країнах, членів родин загиблих, а також інших громадян України, які всебічно сприяють діяльності Спілки і беруть участь у реалізації її програм та заходів.

За роки своєї діяльності УСВА в усіх обласних центрах України були відкриті пам’ятники воїнам-афганцям, а в Житомирській і Полтавській – у кожному районному центрі. До 20-ї річниці виводу радянських військ із Афганістану планується відкриття ще 38 меморіалів і 5 храмів та каплиць по всій Україні.

Загалом в Україні мешкає близько 150 тисяч ветеранів Афганської війни та близько 60 тисяч учасників бойових дій в інших країнах.

На сьогоднішній день у Спілці зареєстровані близько 60 тисяч колишніх військовослужбовців.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com