УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви вручив дипломи переможцям Всеукраїнського літературного конкурсу «Православна моя Україно!»У четвер, 26 лютого, в резиденції Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (70-й корпус Києво-Печерської Лаври) відбулося нагородження переможців Всеукраїнського літературного конкурсу «Православна моя Україно!».

Окрім Предстоятеля Української Православної Церкви у заході взяли участь: голова журі конкурсу єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, члени журі: керівник Сектора духовно-просвітницьких проектів УПЦ архімандрит Феодосій (Снігірьов), президент Міжнародного клубу православних літераторів «Омілія» Світлана Коппел-Ковтун, а також голова Видавничого відділу УПЦ протоієрей Володимир Савельєв, головний редактор «Церковної православної газети» ігумен Лонгін (Чернуха) та переможці і дипломанти літературного конкурсу.

Відкрив зустріч вступним словом Блаженніший Митрополит Володимир.

«Справа, якою визаймаєтеся, є цікава і корисна. Хай Господь вам допомагає, щоб ви своєю працею гуртували нас усіх та допомагали людям відшукати істину і жити цією істиною заради свого спасіння», - сказав Архіпастир.

Після цього відбулася головна подія зібрання – Первосвятитель вручив дипломи та подарунки переможцям й дипломантам літературного конкурсу.

Так у номінації «Проза» переможцями стали: 1-ше місце - Тетяна Корсенко та Олександр Ломикін (оповідання «Хрещається раб Божий…»), 2-ге місце – Василь Савчак (новела-спогад «Страстний Четвер»), 3-тє місце – Андрій Романович (цикл «Сни з відкритими очима») та Наталія Добжанська (оповідання «Віщий сон», «Зірка долі», «Наочність»). У номінації «Поезія» перемогли: 1-ше місце - Валентина Чернишова (вірші «Під тягарем Хреста» і «Це - Матір»), 2-ге місце – Оксана Радушинська, 3-тє місце – Світлана Потера.

Також Митрополит Володимир нагородив організаторів та благодійників конкурсу  ювілейними орденами «1020-річчя Хрещення Київської Русі»: Світлану Коппел-Ковтун, Андрія Манжоса та Тетяну Корсенко.

ДО РЕЧІ. Всеукраїнський літературний конкурс «Православна моя Україно!» проходив з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира в ознаменування 1020-ліття Хрещення Русі, а його  організатором виступив Сектор духовно-просвітницьких проектів УПЦ.

У проекті брали участь усі охочі, хто мав бажання поділитися цікавими й повчальними історіями зі свого життя, викладеними в прозі або віршах.

Загалом на конкурс подали свої твори 73 участники, серед яких — не лише наші співвітчизники, а й літератори з Росії, Білорусі, Грузії та Італії. Більшість робіт надійшло зі столиці, а також Київської області.

Учасникам пропонувалось написати твори  на наступні теми:

„Невигадані історії” чи „Історія мого життя”; „Дорога до храму” – життєвий шлях, завдяки якому автор (чи інша людина) прийшов до Бога;  „Богом дана зустріч” (зі своєю половинкою; з людиною, яка кардинально змінила життя, підтримала у скрутній ситуації; дала добру, важливу пораду; утримала від небезпечного вчинку); „Сім’я і діти” – про корисний педагогічний досвід, повчальні історії з цікавого світу дитинства; „З Богом у душі” – про низку подій, в яких автор побачив промисел Божий та його повсякчасну присутність у житті; „Ми з тобою в любові до золотого/срібного весілля” – про досвід духовного зростання разом, подолання труднощів і життєвих негараздів.

Нагадаємо, що підсумкове засідання журі Всеукраїнського літературного конкурсу «Православна моя Україно!» відбулося 10 жовтня минулого року в приміщенні Київської Митрополії.

Тоді, розглянувши твори конкурсантів, журі під головуванням секретаря Предстоятеля УПЦ єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра, визначило переможців.

Найкращі роботи вийдуть друком на сторінках «Церковної газети» та на інтернет-сайтах.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусніки

ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com