УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель УПЦ вручив церковні нагороди представникам столичної влади та освітянам, які взяли активну участь у роботі по впровадженню експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі»У п’ятницю, 27 лютого,  Предстоятель Української Православної Церкви  у Митрополичій  резиденції (корпус №70 Києво-Печерської Лаври) вручив церковні нагороди представникам столичної влади та педагогічної громадськості міста за активну участь у роботі по впровадженню експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі».

Архіпастир привітав гостей із відвідинами святої Лаври та відзначив важливість розпочатої справи по впровадженню основ християнського віровчення у навчальних закладах.

«Сподіваюсь, що у нашій демократичній країні, як і інших країнах світу, для тих, хто бажає, буде можливість вивчати Закон Божий, релігію, історію своєї релігії та своїх пращурів. Я дякую вам за сміливість, оскільки ви протягом певного часу викладаєте цю дісципліну, не дочекавшись дозволу, який ми вже давно просимо у керівництва нашої держави. Нехай Господь допомагає вам у ваших благородних справах у всі дні вашого життя», - сказав Блаженніший Владика.

Після цього Первосвятитель вручив гостям церковні нагороди. Зокрема, були нагороджені: заступник столичного градоначальника Віталій Журавський (орден преподобного Нестора Літописця І-го ступеню), депутати Київради Олександр Луцький та Володимир Філіппов (ордени преподобного Іллі Муромця ІІІ-го ступеню), голова Постійної комісії Київради з питань освіти Ганна Руденко та проректор Київського міського педагогічного університету ім. Б.Д. Грінченка Людмила Хоружа (ордени преподобного Нестора Літописця ІІІ-го ступеню) та інші. Також ряд викладачів було відзначено церковними медалями святого рівноапостольтного князя Володимира  та благословенними грамотами.

Наприкінці зустрічі до присутніх звернувся Віталій Журавський. У своєму слові він  відзначив важливість введення «Християнської етики» у навчальний процес, особливо молодших шкільних класів, тим самим закладаючи християнські основи світобачення в підростаючому поколінні. Також заступник Київського мера висловив сподівання, що незабаром досвід столиці переймуть й інші міста України.

ДО РЕЧІ. З 1 вересня 2006 року в перших класах 106 шкіл міста за згодою батьків запроваджено експеримент з вивчення курсу «Християнська етика в українській культурі». Курс введений за рахунок варіативної складової навчальної програми. «Християнську етику» першокласникам викладають вчителі, які пройшли підготовку в Київському міському педагогічному університеті ім. Бориса Грінченка. Учні забезпечені «робочим зошитом», а вчителі отримали методичний посібник. Наразі ж готуються відповідні підручники та посібники для наступних класів.

Максим Сидоренко
фото Максима Брусніки

ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com