УКР РУС ENG 
   

У день Торжества Православ’я Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в Трапезному храмі Києво-Печерської ЛавриСьогодні, 8 березня, у першу неділю Великого посту Церква традиційно святкує Торжество Православ’я. Цього дня Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: намісник монастиря архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київських духовних академії і семінарії архієпископ Бориспільський Антоній, єпископ Макарівський Іларій, секретар Предстоятеля Української Православної Церкви єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Васильківський Пантелеімон та насельники обителі у священному сані.

Перед початком богослужіння був відправлений традиційний молебний чин Торжества Православ’я. Він включає в себе читання «Символа віри», виголошення «Вічної пам’яті» усім захисникам Православ’я, проголошення «Многоліття» всім Предстоятелям канонічних Православних Церков та піднесення молитвослов’я за Церкву. Зокрема, цього дня згадуються всі ті, хто зміцнював православну віру протягом багатьох віків та ті, хто сьогодні звершує своє служіння і свої подвиги заради поширення віри Христової.

Сьогоднішнє свято символізує остаточну перемогу над іконоборчою єрессю. Встановлення його пов’язано з подіями Константинопольського собору 843 року, що був скликаний благочестивою імператрицею Феодорою для відновлення  іконошанування у Візантійській імперії.

На згадку про цю подію, важливу для христианського світу і у пам’ять про імператрицю Феодору щорічно в першу неділю Великого посту Православна Церкова урочисто відзначає відновлення іконошанування, яке називається «Торжество Православ’я».

Це чинопослідування звершується один раз на рік і саме в першу неділю Великого Посту.  Сам чин склався у XII столітті, а протягом наступних двох віків  був доповнений текстами, що містять православні догмати.

Звертаючись за Літургією до пастви, Первосвятитель розповів про історію та значення сьогоднішнього свята.

Максим Сидоренко
фото Максима Брусніки

ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com