УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У Хрестопоклонну неділю Предстоятель УПЦ очолив богослужіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі22 березня, у третю неділю Великого посту, яка ще називається Хрестопоклонною, Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київських Духовних шкіл архієпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також насельники монастиря у священному сані.

Звертаючись до віруючих із словами настанови, Архіпастир розповів про  молитовне шанування Животворящого хреста та несення життєвого хреста кожним, хто бажає йти за Господом.

«Чому ми покланяємося Хресту? Тому що віддаємо шану Тому, Котрий звершив на ньому справу нашого спасіння. На хресті в страшних муках Господь благоволив прийняти смерть, щоб оживити весь рід людський. До спасительного подвигу Христа ми були противниками Богу, знаходилися у ворожнечі з Ним. Хресною смертю Христос примирив нас з Богом, з небом і одного з одним», -  сказав Блаженніший Владика.

Напередодні, у суботу, намісник Лаври архієпископ Вишгородський Павел у співслужінні архієпископа Бориспільського Антонія та єпископа Васильківського Пантелеімона відправив Всенощну у Трапезному храмі монастиря.

Особливістю цього богослужіння  є те, що наприкінці Всенощної звершується чин виносу хреста. Після того, як хрест покладається на спеціально підготовленому місці посеред храму, духовенство та віруючі молитовно вклоняються святині.

Фото Максима Шевченка
 

ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com