УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир зустрівся із відомим кінорежисером Володимиром Бортко2 квітня Предстоятель Української Православної Церкви прийняв у своєму робочому кабінеті Митрополичої резиденції у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі режисера художнього фільму "Тарас Бульба" Володимира Бортка та продюсера стрічки і телеканалу «Росія» Сергія Шумакова.

Сторони поспілкувалися  про постать Миколи Васильовича Гоголя, про Православ’я у його творчості, а також про саму кінострічку, зняту по одному з його творів. Зокрема, гості розповіли Блаженнішому Владиці про сюжет, знімальний процес та цікаві епізоди, що виникали на робочих майданчиках.

Також Володимир Володимирович розповів присутнім про свою любов до Лаври, оскільки його життя  тісно пов’язане з цією обителлю. Кінохудожник пригадав, як у дитинстві (до речі, Володимир Бартко виріс і навчався у Києві) бабуся завжди водила його на богослужіння до Лаври, а також щоб набрати води із монастирських джерел. Також Володимир Бортко пригадав своє навчання на кінорежисерському факультеті, навчальні приміщення якого тоді знаходилися на території  верхньої Лаври. Окрім цього режисер розповів, що київська частина зйомок фільму «Тарас Бульба» проходила саме у Києво-Печерській Лаврі, а саме біля її Економічних воріт, знайомих йому з часів навчання.

Наприкінці бесіди Предстоятель на згадку про зустріч подарував гостям пам’ятні подарунки та пообіцяв помолитись за них на Святій Землі, куди відбуває сьогодні.

Після зустрічі у Синодальному залі відбувся брифінг для ЗМІ за участю Блаженнішого Митрополита Володимира, Володимир Бортка та Сергія Шумакова.

Відповідаючи на запитання журналіста, чому саме  з Києво-Печерської Лаври розпочалася презентація кінострічки «Тарас Бульба» в Україні, її творець сказав: «Гоголь – один із самих правосланих письменників на Русі. І його заклики до єднання Русі, до збереження Православ’я є чи не головною темою в повісті «Тарас Бульба». Тому нашим обов’язком було відвання цього святого місця, за що ми дуже вдячні Владиці Володимиру».

Оцінюючи постать Миколи Гоголя та його творчість, Митрополит Володимир зауважив: «Повість «Тарас Бульба», як і вся творчість Миколи Гоголя підкорене ідеї віри, Бога, високої моралі і духовності, оскільки він був не тільки віруючим християнином, про що свідчать його твори та його поведінка».

Наприкінці спілкування із журналістами кіномитець окреслив значення свого фільму для віруючої людини: «Постать Тараса Бульби – це втілення душі народу, який живе у найбільш складний період свого життя і для усіх нас, для православних це дуже багато значить і значить те, що Православ’я є потужнішою скріпкою, яка об’єднує наші народи», - сказав Володимир Бартко.

Насамкінець, Первосвятитель нагородив Володимира Бортка орденом «1020-річчя Хрещення Київської Русі».

ДО РЕЧІ. Володимир Бортко  — український і російський режисер, сценарист, актор, Народний артист України та Народний артист Російської Федерації. Його найвідомішими  роботами є: «Собаче серце», «Бандитський Петербург», «Ідіот» та «Майстер і Маргарита».

«Тарас Бульба» — екранізація одноіменної повісті Миколи Гоголя, знята у 2008 році. Її українська презентація відбудеться сьогодні у столиці нашої держави. Спочатку прем’єра стрічки була запланована на листопад 2008 року, проте пізніше була перенесена на 2 квітня цього року. Перенесення дати пов’язане з тим, що 1 квітня в усьому світі широко відзначалося 200-річчя від дня народження Миколи Гоголя.

Максим Сидоренко
фото Максима Брусніки

ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com