УКР РУС ENG 
   

КРИМ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди 70-річчя митрополита Сімферопольського і Кримського ЛазаряЗ 21 по 23 квітня тривав архіпастирський візит Предстоятеля Української Православної Церкви до Сімферопольської єпархії.
 
Головна мета  - участь в урочистостях із нагоди 70-річчя керуючого єпархією, митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря.

21 квітня,
ввечері, літак із делегацією гостей на чолі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром прибув у аеропорт міста столиці АР Крим.
 
Біля літака гостей зустрічали: митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, єпископи: Хотинський Мелетій,  Джанкойський і Роздольненський Нектарій, Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Віктор Плакіда, Голова Верховної Ради АР Крим Анатолій Гриценко, священнослужителі та боголюбиві віряни.
 
Після зустрічі в аеропорту Митрополит Володимир відвідав Свято-Троїцький жіночий монастир міста Сімферополь. Зайшовши до головного храму обителі, де на нього чекали численні віруючі, Архіпастир молитовно вклонився мощам святителя Луки Кримського. Після цього Блаженніший Владика звернувся до пастви із словами настанови, у яких, зокрема, поздоровив усіх із Світлим Христовим Воскресінням.
 
У вівторок, 22 квітня, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Божественну літургію в кафедральному Свято-Петропавлівському соборі міста Сімферополя.
 
Його Блаженству співслужили митрополити: Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Сімферопольський і Кримський Лазар, Черкаський і Каневський Софроній, архієпископи: Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Львівський і Галицький Августин, Ізюмський Онуфрій, єпископи: Хотинський Мелетій, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), Джанкойський і Роздольненський Нектарій, а також благочинні кримської єпархії.
 
Наприкінці Літургії Архіпастир привітав ювіляра із 70-річчям та подарував образ Пресвятої Богородиці. На згадку про відвідини Кримської єпархії  митрополит Лазар подарував Блаженнішому Митрополиту Володимиру ікону Тайної Вечері.
 
Наостанок, Первосвятитель окропив віруючих святою водою.
 
Після богослужіння Блаженніший Владика зустрівся із головою міської державної адміністрації Севастополя Сергієм Куніциним.

Цього ж дня ввечері, в Кримському академічному російському драматичному театрі ім. М. Горького столиці Автономії відбулась урочиста Академія і святковий концерт з нагоди 70-річчя митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря.

Вступним словом офіційну частину відкрив Блаженніший Митрополит Володимир, у якому відмітив заслуги Владики Лазаря на ниві церковній, за що і вручив ювіляру найвищу нагороду Української Православної Церкви, орден святого апостола Іоанна Богослова І-ступеню.

Кількома днями раніше, Президент України Віктор Ющенко нагородив керуючого Сімферопольською і Кримською єпархією орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. Під час урочистої академії нагороду митрополиту Лазарю вручив радник Президента України Юрій Богуцький.

Максим Сидоренко

ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com